Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-11-2008, 23:43   #3
Zak
 
Zak's Avatar
 
Reputacja: 1 Zak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znany
Ja myślę, że taki projekt jak najbardziej ma sens, jak praktycznie każdy projekt. Kwestią jest stworzenie ciekawego scenariusza i odpowiedzialne podejście graczy i MG. Co prawda stworzenie takiego scenariusza według mnie jest sprawą trudniejszą, żeby- tak jak mówiłaś- nie zacząć naśladować znanej historii. Ale wiadomo- nie ma rzeczy niemożliwych.
Z tego, co mi wiadomo powstał chyba nawet system w tych klimatach (co prawda IndieRPG), ale nie pamiętam jak się nazywał:P.

Jeżeli chodzi o tło m&a to powinno się na początku ustalić realia, których powinno się trzymać. Nie da się odpuścić tzw. podcinania skrzydeł, a przynajmniej nie całkowicie. Według mnie każdy system czy każda koncepcja gry ogranicza w pewnym sensie graczy. Po prostu trzeba ograniczyć to do minimum.

A jeżeli chodzi o gusta to zaznaczyłem Bebopa, ale oczywiście jestem otwarty na inne realia (choć niestety nie znam ich za dużo). Na przykład bardzo chętnie zagrałbym w coś ala „Miecz nieśmiertelnego”, lub „Bleach”. Przyszła mi też do głowy myśl, aby połączyć jakieś światy czy realia w jedno, co by dało ciekawy efekt (w granicach rozsądku oczywiście), lub stworzyć coś zupełnie nowego.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem, ponieważ jak już mówiłem moja znajomość anime jest dość skąpa, a doświadczenie w prowadzeniu przygód, co inni.

Powodzenia.
Zak
 
Zak jest offline