Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-11-2008, 00:46   #8
Diriad
 
Diriad's Avatar
 
Reputacja: 1 Diriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnie
No cóż, mój znajomy z Turcji (konkretnie współlokator mojego brata w Danii) ma na imię Burak... Cóż

Ale żeby nie offtopować. Jeśli ktoś chce robić taki spis, to proszę bardzo. Ale myślę, że nie ma to specjalnego sensu. Czemu? Bo mogłaby się w nim znaleźć absolutnie każda kombinacja liter, którą da się wymówić (i trochę z tych, których się nie da). Poza tym, np. ja zawsze uwielbiałem wymyślać imiona do fantasy i uważam, że to jest... pozytywne: jeśli wymyśli się je samemu - choćby tylko na zasadzie 'fajnego brzmienia' - już jest w nim coś naszego, własnego. A brać imię ze spisu? Żadna logika.

Zaraz mnie zarzucicie argumentami, m.in. tym, że kiedy wymyśla się świat, czy pisze opowiadanie, potrzeba więcej imion, do których nie przywiązuje się takiej wagi. A co ja na to? To źle, że się nie przywiązuje! Zawsze lepiej pomyśleć i stworzyć coś swojego - choćby już ktoś kiedyś to wymyślił (a małe jest prawdopodobieństwo, że nie).

Albo tym, że chcecie to robić, bo taki macie pomysł i sprawia Wam to przyjemność. I tutaj mogę odpowiedzieć tylko: twórzcie więc ten spis i cieszcie się tym!
 
__________________
Et tant pis si on me dit que c'est de la folie - a partir d'aujourd'hui, je veux une autre vie!
Et tant pis si on me dit que c'est une hérésie - pour moi, la vraie vie, c'est celle que l'on choisit!
Diriad jest offline