Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-12-2008, 15:37   #1
Hawkeye
 
Hawkeye's Avatar
 
Reputacja: 1 Hawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputację
Lightbulb Seriale historyczne

Ostatnio pojawienie się w Polsce nowej produkcji osadzonej w czasach II Wojny Światowej (chodzi mi oczywiście o "Czas Honoru") zachęciło mnie do ponownego sięgnięcia do półki z DVD, na której leżały sobie różne seriale historyczne. Obejrzałem sobie ponownie parę PRLowskich perełek historycznych ("Stawka Większa niż Życie" i "4 Pancerni i Pies"), pomijając oczywiste zafałszowania historyczne (czy chociażby przemilczenie pewnych spraw), seriale te mimo swojego wieku nadal się przyjemnie ogląda ot taka zabawa w obu wypadkach mamy okazję obejrzeć takiego "polskiego Bonda", w jednym jest szpiegiem, a w drugim jeździ czołgiem .

W każdym razie zachęciło mnie to do założenia tego tematu. Zastanawiam się jaki według was jest najlepszy serial historyczny i czy nasi filmowcy mają się czym pochwalić?

Moim zdaniem najlepszym serialem historycznym jest "Band of Brothers". Oparto go na książce Stephena E. Ambrose'a o tym samym tytule i oczywiście na wspomnieniach żołnierzy należących do kompanii E 506 Pułku Spadochronowego, 101 Dywizji (Krzyczące Orły). Właściwie jego jedynym minusem, jest to, że ma małą liczbę odcinków. Serial wciąga od pierwszego do ostatniego momentu, efekty w nim wykorzystane są po prostu świetne (trudno się dziwić z budżetem jaki są w stanie przeznaczyć wytwórnie amerykańskie). Co ciekawe wydaje mi się, że serial jest ciekawszy nawet od książki, co prawda skupia się w głównej mierze na kilku żołnierzach, ale dzięki współpracy z weteranami tej jednostki, historia jest po prostu wierna. Jeżeli ktoś jeszcze go nie widział, to musi nadrobić te straty ...

A my? No cóż, wiadomo z budżetem nie tak dobrze, a jednak możemy czasami stworzyć jakąś perełkę. Mi szczególnie do gustu przypadł przygodowo - historyczny serial "Rycerze i Rabusie", klimat "Dziko Polowy", fajna gra aktorska i ciekawy scenariusz, polecam nie tylko fanom tego okresu, czy tej gry RPG, ale każdemu, kto chce się rozluźnić, przy "starej" produkcji.

A co wy o tym sądzicie? Jakie wy byście polecili seriale i z jakiego powodu?
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty

Ostatnio edytowane przez Hawkeye : 01-12-2008 o 15:40.
Hawkeye jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem