Wątek: Mount & Blade
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-12-2008, 18:29   #6
Bombadil
 
Reputacja: 1 Bombadil nie jest za bardzo znanyBombadil nie jest za bardzo znany
Exclamation Mount & Blade

Chciałem tu poruszyć temat pewnej gry z którą, mam do czynienia od jakichś 2 miesięcy (nie żebym grał przez te dwa miesiące non stop, bo ja ogólnie mało grywam w tygodniu). Gra dzieje się w nie określonym świecie, podzielonym na 5 państw. Jest podany rok 1200, więc oczywistym jest, że akcja dzieje się w świecie "średniwiecznym". Nie ma tu ani magii, ani fantastycznych stworów. Gra jest cienka, naprawde koszmar jeśli chodzi o grafikę i efekty dżwiękowe, ale to i tak jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem.
Jest to bardzo dziwne połączenie. Z jednej strony, system poruszania się po świecie (w zasadzie nie tak znów wielkim) przypomina Herosów (of Might and Magic). Czyli mamy bohater, jego ekwipunek, umiejętności. Z drugiej strony, gdy wdasz się, Czytelniku, w jakąś walkę, obraz zmienia się na taki zza ramienia. Walka polega na wyprowadzaniu celnych ciosów przeciwnikom (zarówno jeżdżcom, jak i piechocie) siedząc na koniu lub stojąc na twardej glebie. I choć brzmi to nudnie i prosto, nudnym i prostym nie jest. Trzeba nauczyć się kiedy uderzać, wyczuć odpowiedni moment.
Inną bajką jest broń zasięgowa. Składa się na broń ciskaną (kamienie, noże, oszczepy, toporki) i tradycyjne (łuk i kusza). Nie gram używając broni ciskanych, więc nie zamierzam o nich arazie pisać. Wybrałem kuszę, odrzucając łuk (kusza zadaje więcej obrażeń, ale dłużej się ją ładuje). Strzelanie w tej grze jest makabrycznie trudna, więc wykorzystuje bronie dalekosięrzne najczęściej podczas walki z konnicą (strzelanie w konie).
Bohater rozwija się jak w każdym tradycyjnym RPG-u, czyli zdobywa punkty dośwadczenia, awansując dzięki temu na wyższe poziomy i dodaje sobie punkty do umiejętności, zdolności i innych takich (każdy wie o co chdzi). Dodatkowo można pokoleji awansować (robiąc zadania) na lordów i innych takich.
Głowną atrakcją tej gry jest party którą możesz zapełniać ochotnikami, najemnikami, bądż bohaterami sterowanymi przez komputer.
Musze kończyć, Fani M&B jeśli czegoś jeszce nie napisałem, dopracujcie.
 
__________________
. -taka kropka pod i
Bombadil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem