Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-12-2008, 16:00   #7
Kokesz
 
Kokesz's Avatar
 
Reputacja: 1 Kokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputacjęKokesz ma wspaniałą reputację
Jest to połączenie różnych dodatków w jedną całość. Przy okazji są naniesione autorskie poprawki. Mechanika nie różni się znacząco, choć z tego co pamiętam jakieś różnice są. Ostatnia wersja miała ponad 900 stron, więc świadczy to o pracy włożonej w ten projekt. Są nieco inne profesje.
Nie ma zdolności, tylko same umiejętności. Te mają jakiś tam podział (nie chce mi się sprawdzać ;D). Dodatkowo podnoszenie statystyk i umiejętności jest trudniejsze niż w oryginale. Przykładowo: jeśli masz możliwość rozwinięcia cechy WW o +10, to by ją o taka wartość zwiększyć musisz wydać w sumie 300 PDków. Najpierw by zwiększyć o 5 pkt WW musisz wydać 100 PD, na kolejne rozwinięcie tej cechy (by była w sumie polepszona o te 10 punktów) musisz już wydać 200 PD itd. Podobnie ma się to z Umiejętnościami. Mi się to osobiście podoba.
Ogólnie podobne do oryginału, ale z wieloma poprawkami. Poza tym wg mnie lepsza szata graficzna. Taka czarno biała, nieco nawiązująca do bitewniaka jest bardziej estetyczna.

Pod względem fluffu można w tym podręczniku znaleźć informacje o Arabii, czy Tilei, czego w oryginalnych podręcznikach jest stosunkowo mało.

Polecam jako ciekawostkę. To tyle ode mnie. TofT pewnie jest w stanie więcej tego napisać.

PS. Magia jest trochę inaczej zrobiona, jak dobrze pamiętam.

PS2. Co do poprawek. Na początku opowiadania "Syn czarodzieja" w chwili walki z goblinami jest napisane najpierw:
Cytat:
(...)Było ich trzech. Vukotich opuścił łuk i wyciągnął z pochwy miecz. Pewnie nie robił tego zbyt sprawnie, gdyż Muenchbeck wysforował się już znacznie i daleko w przedzie wywijał wielkim toporem...
Na koniec walki jest coś takiego:
Cytat:
...Bolce z chrzęstem zagłębiły się w czaszce (...) W tej chwili ostrze szerokiego miecza Muenchbecka wysunęło się niczym język węża i goblin zwalił się jak podcięty pień...
Ten Muanchbeck najpierw walczy toporem, a chwile później zabija goblina mieczem. Jak to możliwe?
 
__________________
Nic nie zostanie zapomniane,

Nic nie zostanie wybaczone.
Księga Żalu I,1

Ostatnio edytowane przez Kokesz : 02-12-2008 o 16:25.
Kokesz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem