Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-12-2008, 13:24   #9
Arango
Banned
 
Reputacja: 0 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Bo tam nie ma pogan ?

Adr jak sadzę uzył przewrotnie słowa "niewierny"

Efcia Zakony rycerskie były potężną siłą militarną i czasem ekonomiczną.
Nie mogły po wygnaniu z Outmeer nagle zniknąć. Templariusze też nie rozpłyneli sie w powietrzu. Logiczne było, że ich cel się zmienił i była to walka z niewiernymi. Wszędzie. W Hiszpanii, na Węgrzech, nad morzem Bałtyckim.
Od połowy XII wieku Polacy wymigiwali się od krucjat twierdząc, że prowadzą własne krucjaty na północy. Gdzie krucjaty, tam Zakony. Wszędzie tworzono nowe organizacje, w Hiszpanii np Zakon Calatrava który miał bronic zamku o tej nazwie.
Przecież Konrad Mazowiecki też stworzył Zakon Rycerzy Chrystusa Ziemi Dobrzyńskiej.

A co do moralności...Efcia jak możesz porównywać nasza XX wieczną z ta panująca w średniowieczu ?

Po bitwie pod Hastings rycerze musieli odbyc pokute za przelanie tak wielkiej ilosci chrzescijańskiej krwi.

W czasie I krucjaty samo zabicie muzułmanina było aktem odkupienia. Żeby uzyskać odpuszczenie grzechów trzeba było zabijać wyznawców islamu, obojetnie kogo, mężczyzn, kobiety, czy dzieci.
Tak samo rycerze zakonni ginąc w walce z poganami otrzymywali palme męczęńska i nagrodę z rak Najswiętszej Marii Panny i Chrystusa - Mistrza Zakonu.
 
Arango jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem