Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-12-2008, 09:55   #9
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Cieszy mnie ten spory odzew ...
A teraz do pytań:

Cytat:
Jestem zainteresowany ową sesją. Kłębi mi się tylko po głowie kilka pytań jak częstych postów oczekujesz ? Jle osób szukasz? Czy można grać duchownym, który nie skończył seminarium ( coś w tym stylu )? Magiem który włada czasem ( oczywiście nie bez ograniczenia i pewnych zasad to wiadome )? Jaka klasa/y postaci najbardziej by Ci się przydała w sesji ? Jak duża jest potrzeba znajomości NY ? ( Bo ja np. nie za bardzo znam to miasto tylko z jakiś filmów i drugorzędnych seriali. xF) Jak coś mi się przypomni to jeszcze napiszę...
Raz na tydzień, jest u mnie optimum, czasem może nawet dwa na tydzień.
Poszukuję od dwóch do czterech, raczej parzystej niż nieparzystej liczby...Ale to już zależy od jakości zgłoszeń.
Można grać niepełnym duchownym ale...Brak święceń to wielka wada. W tym świecie chrzest, bierzmowanie i podobne ceremonie, mają nie tylko symboliczno-mistyczny wymiar. Ale i moc. Inkantacje duchownego bez święceń, będą miały mniejszą moc, będą bardziej zawodne i mniej skuteczne. Wybierając taką postać, warto pomyśleć o zalecie równoważącej tę wadę.

Cóż...Magiem władającym czasem można grać, choć trzeba umotywować takie sprawy historią. Chronomancja (lub Temporalistyka) są rzadkim i dość egzotycznym przedmiotem studiów (choć jeśli uznać że H.G.Wells w swej książce opisał autentyczny przypadek, zdarzają sie szaleni naukowcy zajmujący sie tym rodzajem „nauki”).
Niemniej czary związane z czasem można rzucać, choć niewiele z nich jest łatwych w miarę mało-czasochłonnych.
Co do znajomości NY być może mnie przewyższasz. Poza tym, od czego jest Internet i link w pierwszych komentarzu do sesji? Gdybym brał do sesji znawców, ameryki i NY w szczególności, to siebie bym nie wybrał
Co do preferowanych klas...nie ma. Możecie być kim chcecie.

Cytat:
A co w przypadku (przedstawionym w historii), że postać pracuje, czy chce pracować w policji, bo musi (lub ma taki "kaprys"), a nie dla pieniędzy - vide "Bad Boys". Dopuszczasz "wygrane na loterii", czy trzeba się obkroić do $3200 miesięcznie?
Jest sposób na ominięcie tej sprawy. Jeśli chcesz być taką postacią bierzesz zaletę spory majątek lub spadek po babci lub druga praca, lub podobną...

Cytat:
Czy tym samym wykluczasz "wymiany pracowników"; "stałe delegacje", etc - jednak dość często stosowane. Przypadek typu: francuski detektyw siedzący w analogicznej komórce w Paryżu został wysłany na "szkolenie" do amerykańskich kolegów.
Cóż...Przede wszystkim wykluczam z jednego powodu. Detektyw z wymiany ma ograniczone możliwości. Jest tylko obserwatorem, nie stróżem prawa. We wszelkich sprawach będzie musiał polegać na partnerze, bez niego sam nie będzie mógł nikogo aresztować ani przeprowadzić przesłuchania, no i...kiedyś będzie musiał wrócić, prawda?
Jeśli chcesz grać cudzoziemcem, to ...dlatego właśnie wybrałem NY. To jest Ameryka, kraj imigrantów, nic nie stoi na przeszkodzie w spędzeniu całego życia poza USA i wróceniu do fatherlandu w ciągu ostatnich dwóch trzech lat. Można mieć podwójne obywatelstwo, ale trzeba mieć obywatelstwo USA.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline