Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-11-2004, 23:27   #1
Merlin222
 
Reputacja: 1 Merlin222 ma wyłączoną reputację
Moje pierwsze spotkanie ze światem Dragonlance

No właśnie. Kiedy po raz pierwszy zetknęliście się ze światem Dragonlance i jakie były wasze pierwsze wrażenia.

W moim przypadku spotkanie z DL był dość przypadkowe. Z regóły nie uwielbiam czytać, a jeśli już się zabieram za jakąś książkę to jest to zazwyczaj taka, którą ktoś ze znajomych lub z rodziny już wcześniej przeczytał i wyraża się pozytywnie na jej temat. W przypadku DL, była to moja siostra.

I tak oto zaczęłam czytać pierwszy tom Kronik. Szło mi to dość mozolnie i po przeczytaniu tomu postanowiłam na jakiś czas porzucić ten świat. Jednak po ok 2 miesiącach II tom Kronik zaczął mnie dziwnie przyciągać. I od tego momentu DL stało się moją ulubioną serią książek fantasy. Potem szło już błyskawicznie. III, IV tom Kronik, trylogia Legend, Kroniki Wojny Dusz, Legenda o Humie, itd.

Nie jest to saga tak "ciężka" jak dzieła Tolkiena, co sprawia, że DL czyta się szybko i przyjemnie. Zawiera mnóstwo elementów humorystycznych jak i dramatycznych. Do moich faworytów należą "Kunia Dusz" oraz trylogia "Legend".

A jak to było w waszym przypadku?
 
Merlin222 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem