Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-12-2008, 21:58   #7
Nimue
 
Nimue's Avatar
 
Reputacja: 1 Nimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputację
Solis – zginaj, przeginaj, skrzywiaj... cokolwiek, ale niech będzie efekt

Kerm – baśni „cięcie – gięcie” dowolne, ale nie zapominajcie, że przyjdzie je wam prostować, tudzież sklejać Z mojej strony proszę tylko, żebym nie musiała znaczka +18 wstawiać, i nie wynajdujcie baśni mało znanych, bo wtedy to gro pracy spadnie na was

Feo – otóż nagroda jest inna... ale o tym później...

Adr - Oczekujesz pisemnej gwarancji, że cię zachwycę? Otóż nie dam ci jej. Sesja w swym założeniu ma być dobrą zabawą – oczywiście obustronną, jednak nie w stylu Monty Pythona. Zakładam pobawienie się wyobraźnią - po pierwsze powrót do tego, co niektórym wydaje się tak odległe i spychane jako to „śmieszne” i „niedorosłe”, po drugie wysilenie się na stworzenie - proces kreacji, pobudzanie umysłu do wysiłku; po trzecie zastanowienie się nad swoimi pobudkami, relacjami przyczynowo-skutkowymi, zdolnością empatii. Wszystko to jednak na poziomie zwyczajnego człowieka inteligentnego, nieobeznanego z literaturą fachową, ale skłonnego do refleksji. Sesja ta nie pomoże nikomu w napisaniu pracy magisterskiej. Ja nie jestem psychologiem, nie przeczytałam nawet jednej pozycji na ten temat. Zainteresowanie tematem jest typowo osobiste, intymne wręcz. Wnikliwie analizując wpływ baśniowości na moje życie doszłam do takich, a nie innych wniosków. Z wielkim zapałem obserwuję jak kształtuje się osobowość mojego dziecka, któremu za wszelką cenę oszczędzam Krowy i kurczaka czy Atomówek... Wszystko to jednak intuicyjnie i nieprofesjonalnie.
Problem tkwi raczej gdzie indziej. Jeśli zainteresowała cię tylko tematyka, to chyba zbyt mało. Co prawda zdradziłam już to drugie dno sesji, o którym miała być mowa później, ale to nic nie zmienia. Jeśli głupiec próbuje mówić o mądrości, to nie pochwalisz go tylko za to, że poruszył ten temat, prawda?

Mistyk – będziecie mieć bardzo dużą dowolność w decydowaniu o swoich poczynaniach, nie wiem jeszcze jakie opowieści dostanę, ale na razie przyjęłam, że jeden tydzień to jedna „bajka”, to nasilenie skrzywienia zdecyduje o sposobie działania, a przypominam, że to nie ja „skrzywiam” a wy
Możecie grać główną postacią z bajki.
„Zakładamy, że postać jest świadoma istnienia dwóch światów – bajkowego i rzeczywistego. Proszę uściślić stosunek postaci do tej wiedzy.”
Jesteście postaciami z bajek i działacie tylko w świecie bajkowym, ale wiecie, że istnieje inny świat – rzeczywisty – cóż to znaczy? Można się pokusić o refleksję na ten temat Wiedza ta natomiast nie obejmuje szczegółów. Różne możecie mieć podejście do tematu. Czerwony kapturek chciałby zobaczyć jak tam jest, Królewny Śnieżki to nie obchodzi zupełnie, bo uwielbia swoje krasnoludki, itp. Dziewczynka z zapałkami dokładnie wie, że znieczulica ludzka ją zgubi i zastanawia się jak opowiadana o niej bajka może zmienić realny świat... Po co mi to? Żeby wiedzieć jak manipulować daną postacią:P
 
__________________
A quoi ça sert d'être sur la terre?
Nimue jest offline