Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-12-2008, 00:20   #4
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Odpowiedzi na pytania...

Zbiorczo odpowiadam na pytania jakie pojawiły się na moim GG czy przez PW.

1. Jaka jest myśl przewodnia, czy plan na sesję skoro gracze nie muszą tworzyć drużyny?
Doskonale odcyfrowała go Redone w blogu… Polecam lekturę. Jednak faktem jest, że jednym z „motywów przewodnich” będzie zmaganie się człowieka z nową dla niego sytuacją. Również próba ustalenia, co jeszcze jest naturalne (pokręcone, ale naturalne), a co już nadnaturalne… Być może próba zrozumienia, poznania, odrzucenia, zniszczenia czy co tam jeszcze - tego „Świata Mroku”… Jednak o scenariuszu porozmawiamy w grze. Ponieważ jest to storytelling - wiele zależy od Graczy...

2. Czy zamierzasz dopuścić każdą postać?
Każdą w granicach rozsądku. Jeżeli idzie o majątek, zawód, wykształcenie, etc jest mi to najzupełniej obojętne… Podkreślam – w granicach rozsądku. Twisterom i przepakom – stanowcze nie. Koncept postaci ma być przede wszystkim spójny i logiczny. Reszta – zaskocz mnie swoją historią, negocjuj, kłóć się… Dostaniesz wiele z tego co chcesz – bo tą postacią będziesz musiał potem grać… (a to może okazać się... trudne)

3. Co z pozostałymi 5% (w 95% postacie pozostaną ludźmi)? Czy istnieje szansa na przemianę?
Zasadniczo nie, ALE… Jeżeli postać będzie do tego dążyć „za wszelką cenę” to może ktoś się nią zainteresuje… Może… Ogólnie nie zakładam takiej możliwości w scenariuszu, jednak definitywnie jej nie zamykam…

4. Czy w Essen są Łowcy?
Nie było to napisane wprost, ale oczywiście… Są. Poza Łowcami jest jeszcze sześć innych ras nadnaturalnych.

5. Czy można określić klan do którego chciałoby się należeć w przypadku przemiany?
Można, tylko po co? Jak napisałem – w rekrutacji – nie zakładam, aby sesja doprowadziła do przemienienia Gracza. Ponadto – rozkład klanów (szczepów, tradycji) jest całkowicie „ukryty”. Może się więc okazać, że danego klanu po prostu nie ma w Essen.
Dla postaci Graczy nadnaturalni będą często nierozróżnialni i, co więcej, często będą bardziej „normalni” niż ludzie… We wstępie do sesji (widocznym powyżej w pierwszym poście) ukryłem jednego wampira, jednego maga i jednego wilkołaka… Miłego szukania ponieważ niekoniecznie są to postaci pierwszoplanowe scenek…

To wszystko na teraz... Jeżeli coś jest jeszcze niejasne... Prosze pytać...
 
Aschaar jest offline