Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-12-2008, 20:20   #7
Adr
RPG - Ogólnie
 
Adr's Avatar
 
Reputacja: 1 Adr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputację
Jak zobaczyłem temat to, aż z wrażenia piwo otworzyłem, aby nad cesarzem podumać Wszystko zależy od punktu widzenia. A punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Wiadomą sprawą jest, że mamy w narodzie bonapartystów i to z pokolenia na pokolenie. Legenda Napoleona jest nadal kultywowana. Wszak nie na darmo w hymnie śpiewamy: <baczność>

"Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
Będziem Polakami.
Dał nam przykład Bonaparte,
Jak zwyciężać mamy."

<spocznij>
Choć wydaje mi się, że w mediach jakby trochę ucichło o cesarzu. Ale mało telewizorka oglądam to pewnie mało wiem. Bonaparte i jego legenda ma też krytyków. Ale każdy z wielkich ludzi miał słabe punkty i na każdego można znaleźć przysłowiowego "haka".

Nie pozostaje nic innego jak sięgnąć do źródeł i rzetelnych opracowań. No ja dziś w tym względzie nic nie wymyślę, bo na pamięci słabuje.

Ale panowie powyżej: Z czego korzystacie i co polecacie użytkownikowi nie obeznanemu w tym temacie ?
 
Adr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem