Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-01-2009, 15:29   #4
Diriad
 
Diriad's Avatar
 
Reputacja: 1 Diriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnie
No tak, przydałyby się objaśnienia do tego zdania

Hm... Klanarchię obejrzałem na stronie, ale choć spodobała mi się graficzna strona, to potem zauważyłem, że to ma być horror. No i cóż, to mi nie podchodzi. Jakbym miał kiedyś okazję to bym przejrzał dokładniej podręcznik - choć już bez większych emocji. Raczej z ciekawości, co ciekawego mogli nasi Polacy przygotować nawet jeśli w to nie zagram

Miałem okazję oglądać angielskie wydanie Exalted. Przyznaję, że w ogóle się też w to nie zagłębiałem, ale to dla tego, że jak tylko otworzyłem podręcznik, to zbieg okoliczności niełagodzących od razu mnie odrzucił. Jakoś wydało mi się to na siłę sztuczne, niesympatyczne i bezsensowne. Ale to bardziej odczucia, niż opinia.

Za to jeśli chodzi o całą sprawę dodatków i rozwijania systemów, to mi szczerze mówiąc tego nie brakuje. Według mnie naprawdę dobrze napisany podręcznik podstawowy wystarczy w zupełności do dobrej zabawy. Zwykle wolę poznać zupełnie nowy system, niż doczepiać kolejne dodatki do tego, który znam. Dlatego jestem mimo wszystko za dodawaniem kolejnych nowych gier, a nie rozszerzaniem (choć nie przeczę, że często to jest i przydatne, i ciekawe). Nie chodzi mi tu oczywiście o wymyślanie kolejnego tysiąca gier, które różnią się tylko nazwami ras i krain, tylko czegoś z myślą, co rzeczywiście wnosi jakąś świeżość. O, akurat napisałem to, o co mi chodziło - świeżość

Darken: Tak swoją drogą - nie czytałem wszystkiego na blogu, tylko rzuciłem okiem, co to jest, ale wszędzie piszesz o "The Shadow of Yesterday" - w tej angielskiej formie. Masz już tłumaczenie dla nazwy? Albo czy w ogóle je planujesz? (W mojej opinii) by się przydało...
W sumie to też "to, co słychać w RPG", więc chyba nie schodzimy za daleko na offtop
 
__________________
Et tant pis si on me dit que c'est de la folie - a partir d'aujourd'hui, je veux une autre vie!
Et tant pis si on me dit que c'est une hérésie - pour moi, la vraie vie, c'est celle que l'on choisit!
Diriad jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem