Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-01-2009, 18:03   #5
Darken
 
Darken's Avatar
 
Reputacja: 1 Darken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumny
Cytat:
Za to jeśli chodzi o całą sprawę dodatków i rozwijania systemów, to mi szczerze mówiąc tego nie brakuje. Według mnie naprawdę dobrze napisany podręcznik podstawowy wystarczy w zupełności do dobrej zabawy. Zwykle wolę poznać zupełnie nowy system, niż doczepiać kolejne dodatki do tego, który znam. Dlatego jestem mimo wszystko za dodawaniem kolejnych nowych gier, a nie rozszerzaniem (choć nie przeczę, że często to jest i przydatne, i ciekawe). Nie chodzi mi tu oczywiście o wymyślanie kolejnego tysiąca gier, które różnią się tylko nazwami ras i krain, tylko czegoś z myślą, co rzeczywiście wnosi jakąś świeżość. O, akurat napisałem to, o co mi chodziło - świeżość
Jednak, aby system żył, potrzebuje nowych dodatków lub czegoś podobnego, co generuje ruch fanów wokół gry. Bez tego, rok po wydaniu gry możesz mieć problem ze znalezieniem chętnych do grania, chyba, że będą osoby, które łykną to co im poprowadzisz.

Cytat:
Darken: Tak swoją drogą - nie czytałem wszystkiego na blogu, tylko rzuciłem okiem, co to jest, ale wszędzie piszesz o "The Shadow of Yesterday" - w tej angielskiej formie. Masz już tłumaczenie dla nazwy? Albo czy w ogóle je planujesz? (W mojej opinii) by się przydało...
W sumie to też "to, co słychać w RPG", więc chyba nie schodzimy za daleko na offtop
Wcześniej był pomysł by dać nazwę "W Cieniu minionych dni", ale jednak zwyciężył pragmatyzm. TSoY dobrze brzmi jako skrót jak i pełna nazwa, dlatego zostaje. Ew. zostanie dodany podtytuł "Wydanie Polskie" czy coś w ten deseń.
 
__________________
Mroczna wydawnicza małpa przedstawia Gindie, czyli wydawnictwo fabularnych gier karcianych.
Uuuk.
Darken jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem