Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-01-2009, 10:53   #10
AC.
 
AC.'s Avatar
 
Reputacja: 1 AC. nie jest za bardzo znanyAC. nie jest za bardzo znany
Post

Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
Jaki jest sposób wyboru składu sędziowskiego? Znaczy czy pan kowalski poszedł do sądu i powiedział: "dzień dobry ja bym chciał sobie posędziowac" czy pan kowalski obudził się pewnego pięknego dnia z młoteczkiem i w todze?
Pan Kowalski zobaczył jakiś wyrok, uznał że to chłam i powiedział do siebie, że gdyby miał szansę to by to lepiej zrobił. Puf i znalazł się w sądzie z innymi takimi jak on, ale Pan Kowalski ma w sobie dość determinacji aby nie przestraszyć się tylko powiedzieć "No i o to mi chodziło!" i wziąść się do roboty.

Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
Eee? Czy chce świadek zmienic zeznanie? Czy mamy do czynienia z paradoksem karateki - w pana przypadku to nie będzie "obona konieczna" tylko "napaśc z użyciem niebezpiecznego narzędzia"...

A "jakąś siłę" chyba też wspominasz....
Abstrakcyjną. Nie zmieniam zeznań. Nagrodą za prawidłowe wyroki jest to, że nikt się nie dowie o tym że nie jesteście mianowanymi sędziami. Karą jest to, że wszyscy się zorientują i zostaniecie aresztowani. Podobnie jak niektóre grupy nie chcą, aby niektóre osoby zeznawały tak samo może być z ewentualnymi zeznaniami na temat sił nadnaturalnych spełniających życzenia. Stąd sznurówka.

Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
KK po raz kolejny. Czy całego, czy rozdziałów, zupełnie nie zmienia to sprawy. Może dla Ciebie studenta / pasjonata / prawnika jest to wprawka i bułka z masłem, ale dla kogoś ten prawniczy bełkot może byc conajmniej cięzko strawny.
Tu może i masz rację, tak samo czułem się na wielu lekcjach języka polskiego, ale jednak przemogłem się i przynajmniej kilka fragmentów szmir przeczytałem (żeby nie być źle zrozumianym: i całe dobre lub średnie książki). Tu jednak nie podstawówka czy liceum - nie musisz uczestniczyć. Z drugiej strony może warto poszerzać horyzonty i przemóc się? Twój wybór.

Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
W odpowiedzi proszę zastosowac formatowanie posta zgodne i dostępne w RFC 3261 oraz w RFC 2616 w powiązaniu z rozdziałem 4.5 RFC 2068 - dokumentacja dostępna w internecie.
Rzuciłem okiem co to jest RFC z google, ale naprawdę prawo to nie informatyka. Prawo jest jasne.

Cytat:
Napisał MindReaver Zobacz post
Jak głeboko jesteś powiązany z rzeczywistymi sprawami sądowymi? Może pracujesz w tej dziedzinie?
Nie pracuję, ale mój poziom znajomości prawa karnego (i kilku pobocznych elementów tego działu prawa) jest wystarczający, żeby poprowadzić taką sesję.

Cytat:
Napisał MindReaver Zobacz post
Pytam bo miło byłoby w takiej nietypowej i dość ambitnej sesji wiedzieć, czy mg ma doświadczalne pojęcie o tym co zamierza prowadzić (bo wątpie, żeby gracze, którzy się zgłoszą mieli, np: ja ;p I w tym wypadku wspomniani gracze musieliby przynajmniej na początku być prowadzeni przez mg w celu zapoznania się z rzeczywistym przebiegiem takiej rozprawy.)
Tak. Będę umiał to zrobić... chociaż mój zwykły styl pisania jest podobny do "bełkotu prawniczego" jak to ujął Aschaar stąd moje wyjaśnienia czasem będą wymagały dodatkowych wyjaśnień

Postać Prokuratora i Obrońcy jest właśnie po to, żeby wprowadzić wszystkie początkowe informacje i służyć pomocą.

Cytat:
Napisał Feniks Zobacz post
Powiedz mi tylko czy wystarczy tutaj samo zgłaszam się czy mam jakoś opisać moją postać, którą raczej nie będę grał bo to raczej nie gra a zadanie logiczne.
Wystarczy zgłoszenie, choć gdyby za dużo ludzi się zgłosiło (co na początku wydawało się mało realne, ale widzę teraz tutaj pewne zainteresowanie ) to pewnie coś wymyślę, żeby gracze pasowali do sesji.

Cytat:
Napisał Mistyk Zobacz post
Dla mnie jako dla studenta prawa pomysł wydaje się lekko poroniony bo gwałci pojęcie sprawiedliwości jakie wpojono mi na studiach.
Stop. Mnie to na przykład smuci, że niektórych trzeba uczyć sprawiedliwości. A potem niektórzy dziwią się, że społeczeństwo nie ufa "wymiarowi sprawiedliwości". W każdym razie powinieneś wiedzieć, że poczucie sprawiedliwości i nauka prawa to dwie powiązane lecz odmienne rzeczy. Poczucie sprawiedliwości każdy powinien mieć niezależnie od wykształcenia.

Chyba, że chodzi ci o inną stronę medalu: to jest gra. W niektórych grach tego typu postacie graczy zabijają NPC - czy jest ktoś kto przez to cierpi?

Cytat:
Napisał Mistyk Zobacz post
Dodatkowo kwestionuje zasadność wielu godzin jakie spędziłem ucząc się prawoznawstwa, czytając kodeks karny itd... Przecież KK to nie jest coś, co laik może zinterpretować poprawnie.
Tak. Właśnie tak. O to właśnie tutaj chodzi. Żeby zainteresować ludzi przynajmniej kilkoma elementami prawa karnego. Żeby potem nie dać się zrobić w bambuko przez jakiegoś policjanta, który powie "hej, to przecież te same zeznania, które podpisałeś przed chwilą - tutaj też możesz podpisać" - "nie, nie mogę gdyż teraz jestem oskarżony i mam dodatkowe prawa a jednym z nich jest możliwość niedostarczania dowodu przeciwko sobie".

Wyjaśnisz czemu ty to powinieneś wiedzieć, a reszta nie?

KK powinno być dokumentem, który każdy mógłby poprawnie zinterpretować. Niestety pomiędzy "powinno" a "jest" zazwyczaj jest duża różnica. Po to są NPC Prokurator i Obrońca, żeby nakierować postaci graczy.

Cytat:
Napisał Mistyk Zobacz post
Chyba że dasz sprawę podręcznikową z cyklu np oczywiste morderstwo, bo nie sądzę by była mowa o prawidłowych zarzutach, które jeszcze należałoby w czasie rozprawy zrewidować, w sprawach bardziej skomplikowanych. Wyjdzie z tego pewnie jakaś Anna Maria Wesołowska, ale cóż życzę szczęścia.
W KK nie ma mowy o morderstwie... choć niektórzy znawcy rzeczywiście stosują ten termin (w sumie nawet popieram to choć na gruncie obowiązującego KK jest to niejako niesprawiedliwe gdyż kwalifikowane zabójstwo jest nazbyt... po prostu ktoś w afekcie może użyć broni palnej i wtedy robi się ciężko czy komuś dać karę do 10 lat czy minimum 25).

Mam nadzieję, że wyjdzie z tego ciekawa sesja.
 
AC. jest offline