Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-01-2009, 22:01   #112
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Dużo od siebie nie dodam, gdyż moi przedmówcy wymienili najważniejsze rzeczy.

1. To co wymienili przedmówcy. Ale dodam od siebie, że więcej się ginie przez głupotę graczy, choroby, mutacje, oraz głód niż od potworów no chyba, że sesja powołuje do walki z potworami. W teorii śmiertelność w tej grze jest większa niż w DnD ale w dużej mirze zależy to od graczy i nie chodzi mi o ich statystyki ale o rozsądek, żadna Hiena Cmentarna nie będzie szarżować na wyćwiczonego szeryfa czy rycerza. Mentalnie system też jest osadzony w średniowieczu. Gracze przemieszczają świat pełen zabobonów, mutantów, straszliwych plag żywcem wziętych z koszmarów(Przy niektórych Czarna Śmierć to pikuś. ). Ale w świecie gry pojawiają się pierwsze egzemplarze broni palnej, oraz nowe wynalazki inżynierii(przeważnie dziełem kochanych krasnali) co świadczy o zaawansowaniu tego świata. Mimo wszystko średniowiecze góruje tutaj nad Renesansem.

2. Księga Zasad i jak zależy Ci na Magach to polecam: Królestwo Magii.

3. To jest tylko alternatywna opcja. Jak komuś się nie chce to może takie rzeczy losować ale zdecydowanie lepiej jest sam wykreować postać. Mimo tego popieram losowe wybieranie początkowej profesji. Jest to tym bardziej nieocenione jak większość graczy wybiera postacie wojujące i robi z klasycznego Dark Fantasy Hack'n'Slash.

4. Z filmów fantasy przychodzi mi jedynie Bracia Grimm, klimat bardziej baśniowy ale utrzymuje w podobnych czasach... no może przesadziłem tam jest epoka oświecenia a tu bardzo późne średniowiecze ale jeszcze nie Renesans a to robi różnicę. Z książek to chyba jedynie książki umiejscowione w świecie Warhammera(Dużo ich tam jest).
 

Ostatnio edytowane przez Warlock : 27-01-2009 o 22:13.
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem