Wątek: Wojna 30 letnia
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-01-2009, 10:55   #5
Hawkeye
 
Hawkeye's Avatar
 
Reputacja: 1 Hawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputację
Mnie osobiście zresztą bardzo ciekawi ten pogląd "Anglików". Zasada Raison d'etat (można nazywać realpolitik, chociaż to drugie to niby dużo późniejszy wymysł, ale właściwie się niczym nie różniący) wytworzyła zasadę Równowagi Sił, która była przez Londyn praktykowana w stosunkach międzynarodowych przez hohoho i jeszcze trochę .

Poza tym gdyby nie defenestracja praska, to nie wiem czy pojawiłaby się Wojna domowa czy późniejsza Chwalebna Rewolucja, a przynajmniej czy stałoby się to w tym czasie.

A która z "postaci występujących" podczas tego konfliktu wywarła największy wpływ na świat czy przebieg samych walk (jak już napisałem w pierwszym poscie i wyjaśniłem dla mnie był to książę kościoła ). A dla was? Może nie było takiej osoby, może zechcecie wyróżnić jakieś wydarzenie podczas tych 30 lat?
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem