Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-01-2009, 12:10   #5
Shathra
Banned
 
Reputacja: 1 Shathra nie jest za bardzo znanyShathra nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Szarlej Zobacz post
A ja się nie zgodzę. Proces tworzenia postaci w cp jest jednym z prostszych i uniwersalnych.

Przecież nie twierdze, że jest skomplikowany?
Cytat:
Napisał Szarlej Zobacz post
Nieuważam też, że historia jest tu mniej ważna niż w innych systemach (Shathra masz coś na poparcie?).
Napisałam, że historia postaci w CyberPunku odgrywa mniejszą rolę niż cyberwszczepy, technologiczne bajery i nowości. Nie jest jednak zupełnie nieważna.

CyberPunk 2020 to zdaje się pierwszy system w Polsce (nie chcę generalizować), który założył, że historia postaci jest niezbędna do gry. Nie ma praktycznie możliwości aby ją ominąć. Dla porównania w Warhammerze bardzo często zdarzały się sesje, gdzie historia była zupełnie pomijana, mam tu ma myśli gry na żywo. Wielokrotnie spotkałam się też z tym w Wampirze. Drugą sprawą jest to, że historia w Cyberze może mieć wpływ na ilość pieniędzy na twoim koncie - wygrane, przegranie, oraz na cechy (z tego co pamiętam ). Nie widziałam innego systemu, który w konstrukcji historii postaci, ma coś podobnego.

Jednakże pomijając powyższe sprawy, historia postaci CP2020 wg zamieszczonego w podręczniku schematu, jest uboga. W wampirze mamy szereg pytań, na które odpowiada się opisowo, w CP2020 mamy tylko ogólne hasłowe informacje, bez wchodzenia w szczegóły. Przeszłość określana jest punktowo (rocznikowo).
 
Shathra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem