Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-02-2009, 13:33   #6
rudaad
 
rudaad's Avatar
 
Czym jest MOR?

Mor jest grupą mutantów i nie mutantów przybywającą z dalekiej Syberii w jednym ściśle określonym celu- zbadać pogłoski na temat istnienia i działalności grupy nazywanej Czwartą Rzeszą a w razie faktycznego jej istnienia zniszczyć ją. Grupa sformowana została pierwotnie w pozostałości przedwojennego ośrodka badawczego na Syberii a następnie w miarę wykruszania się składu podstawowego uzupełniany wszelkiej maści awanturnikami zbieranymi po drodze.

Jaki jest MOR?

MOR jest grupa zdecydowanie militarną i zorganizowaną w militarny sposób. Ścisły trzon dowodzący stanowić będą cztery osoby:
1. Ruda- dowódca grupy.
2. Durendal- zastępca dowódcy, dowódca razwiedki (grupy zwiadu)
3. Lhiannan- rzecznik grupy prowadzący dyplomację bądź kwatermistrz.
4. vacat- osoba zostanie wybrana w toku tworzenia struktury frakcji, wymaganiem jest by jej postać pochodziła z pierwotnego składu grupy który wyruszył z Syberii. Osoba ta obejmie zapewne funkcje której nie weźmie Lhian.

Ponadto w samej grupie nadane zostaną stopnie wojskowe by ułatwić przejmowanie dowództwa w walce (gdy ginie ktoś z dowodzących po prostu wiadomo kto dowodzi po nim, nie ma zamieszania i bajzlu), przydzielona zostaną na podstawie oceny charakterów i umiejętności poszczególnych członków grupy dokonanej na spotkaniach przed OT bądź na samym OT. Możliwe, że w trakcie larpa odbędą się fabularne awansy i degradacje. I tu małe wyjaśnienie dla tych którzy patrzą z przerażeniem myśląc że nawet srać trza będzie na rozkaz starszego stopniem... Hierarchia obowiązuje bezwarunkowo TYLKO w walce. Jeśli nie jesteśmy w trakcie walki, na patrolu itd to jak kumpel co ma sierżanta każe Ci podać piwo to możesz odpowiedzieć mu szerokim uśmiechem i jakże miłym zwrotem "Idzi k czortu!" i olać sprawę. MOR walczy i podróżuje razem od bardzo dawna, z wojskowej dyscypliny zostało zachowanie w walce. Dobrym przykładem jest zachowanie weteranów w filmie 9 kompania- w walce robi się swoje i słucha rozkazów a na co dzień się na to leje.

YouTube - 9 Kompania cz11

Prawdziwa siła to zżycie się razem członków grupy, taka typowo żołnierska przyjaźń w serdecznym wschodnim wydaniu

Jeśli chodzi o ambicje polityczne MORu... To po prostu nie ma żadnych, nie chodzi nam o zdobycie władzy nad OT czy zniszczenie konkretnej frakcji ew wprowadzenie konkretnej religii, zdominowanie rynku czy cokolwiek w tym guście. Nasz cel to IV rzesza i w tym kierunku będziemy działać. Walczyć z tymi którzy spróbują nam przeszkadzać, pomagać tym którzy pomogą nam, szpiegować i przesłuchiwać podejrzanych, patrolować teren wokół miasta itd itp.

Jeśli chodzi o wizualny dezajn grupy... Wyobraźcie sobie że względnie nowy, odrobinę zleżały w magazynie sprzęt wojskowy jest intensywnie eksploatowany przez kilku właścicieli którzy intensywnie go użytkowali, usprawniając i naprawiając go we własnym zakresie... Dodatkowo jeśli dostaje się coś z takiego sprzętu oznacza to ze poprzedni właściciel zakończył swoją podróż po pustkowiach w mniej lub bardziej widowiskowy sposób Tak wyobrażamy sobie ubrania, sprzęt, broń i ew. pancerze (nie zmuszamy do tego ale jeśli ktoś ma chęć sobie go zrobić to prosimy bardzo) członków grupy... Ale żeby nie było nieporozumień... Nie chcemy pełnych sortów mundurowych z demobilu! Najlepiej każda część garderoby w innym kamuflażu i kroju a do tego połatana kawałkami byle jakiego płótna maźniętymi sprajem, czy innym malowidłem na zielono-brązowo-jakośtam żeby nie świeciły. Do tego mile widziany sprzęt konkretnie przeczołgany... Nie mówimy nie dla sprzętu typu hi tech ale musi on być odpowiednio umotywowany w historii postaci i odpowiednio zużyty.

Kto może dołączyć do MORu?

Furtka jest otwarta ale kandydaci zostaną ocenienie przez komisje składająca się ze mnie i Rudej Ponadto Rekrut powinien wysłać kwestionariusz zawierający:

1. Podstawowe dane osobowe: Imię/ksywka, wiek, miejsce zamieszkania i zdjęcie (cobyśmy nie musieli pytać ludzi już na OT czy na spotkaniu wcześniej kim tak właściwie są bo nie wiemy jak kto wygląda )

2. Dane na temat postaci na OT: Historię postaci zawierająca informacje: czy dana postać ma być mutantem a jeśli tak to jakim, czy dołączyła do grupy w trakcie podróży czy też startowała z nią z ośrodka, jaką role miałaby pełnić we frakcji, czy będzie próbowała uzyskać profesję a jeśli tak to jaką.

3. Trochę informacji na swój temat: umiejętności w kwestii asg i walki otulinkami i ew. staż larpowy/eregowy/oldtałnowy, posiadane i planowane uzbrojenie, jakieś specjalne umiejętności i artefakty kandydata (np. bimbrownictwo na +10 i własna przenośna aparatura skutkują automatycznym przyjęciem ). Żeby nie wyszło żadnych nieporozumień- nie wymagamy posiadania supermadafakauberolabogawszyscywymiekają sprzętu i skilla komandosa to nie millsim- po prostu chcemy wiedzieć na jakie uzbrojenie i jakie umiejętności możemy liczyć- czyli na co jako frakcja możemy sobie pozwolić.

No a ostatnim elementem będą rozmowy ze mną i z Rudą na gg czy in real- okaże się jak nam się z danym człowiekiem układa współpraca i to będzie najbardziej decydujący element w rekrutacji.

To by było na tyle

Ruda i Durendal
 
__________________
"Najbardziej przecież ze wszystkich odznaczyła się ta, co zapragnęła zajrzeć do wnętrza mózgu, do siedliska wolnej myśli i zupełnie je zeżreć. Ta wstąpiła majestatycznie na nogę Winrycha, przemaszerowała po nim, dotarła szczęśliwie aż do głowy i poczęła dobijać się zapamiętale do wnętrza tej czaszki, do tej ostatniej fortecy polskiego powstania."
rudaad jest offline