Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-02-2009, 22:43   #3
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
"Empirowy pasjans" i "Szuańska ballada"

Czytałem "Czynnik zwrotny..." i "Jak pogoda..." a raczej zacząłem każdą z nich czytać. Masz rację Kelly ten pan pisze w sposób jaki jednoznacznie kojarzy mi się z niechlujstwem.

Natomiast Kelly w recenzji też się nieco zagalopowałeś pisząc o opozycji niemieckiej "podszyty patriotyzmem najwyższej wody koniunkturalizm". Canaris i oficerowie z jego najbliższego otoczenia działali przeciwko Hitlerowi już od roku 1940 przekazując np plan ataku na Belgię aliantom. Próbowano zabić go praktycznie od początku wojny. Zresztą doliczono się na niemieckiego dyktatora 42 zamachów i sporo ich było zanim stało się jasne że III Rzesza upadnie.Trochę za surowo niektórych osądziłeś jak mi się wydaje.

Fragmentów tyczących Napoleona nie chce mi się komentować nawet. Ciekawe tylko dlaczego wszystkie Tugendbundy buntowały się gdy na tronach znów mocno usadziły swe zadki koronowane osły (nie tylko Tugebdbundy, ale np w czasie 100 dni byli antynapoleońscy partyzanci hiszpańscy przysłali do Cesarza delegację z prośbą o pomoc !!!)

Historia Japonii jest mi zbyt mało znana bym się mógł jakoś wypowiedzieć, tu zaufam osądowi Kelly'ego.

Jak widać trzeba dobrze patrzyć na co się wydaje pieniądze w księgarni.
 
Arango jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem