Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-02-2009, 15:52   #9
Ra6nar
 
Ra6nar's Avatar
 
Reputacja: 1 Ra6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znanyRa6nar wkrótce będzie znany
Cytat:
Najlepiej nie ucz się na pamięc skal...
Pozwolę sobie się w tym miejscu nie zgodzić. Wiadomo - nie ma po co ryć na pamięć nie wiadomo czego ale znajomość choćby tego jakie dźwięki do jakich pasują na przestrzeni choćby jednej czy dwóch skal jest niezbędna jeśli chce się grać melodyjnie i z sensem. Jeśli natomiast planujesz totalne szarpidructwo...to proszę bardzo - nie ucz się skal.

Cytat:
...interwałów czy pauz...
Interwały to rzecz niesłychanie ważna, są to odległości między dźwiękami, które tworzą ze sobą harmonie i akordy. Moim zdaniem poznanie i wyuczenie się sprawnego wykorzystywania określonych rodzajów interwałów pomaga bardzo w graniu wymarzonego przez nas rodzaju muzyki. Co do pauz, no cóż, rzeczywiście nie ma się czego uczyć, wyczucie rytmu i to jak długo trwa przerwa między jednym dźwiękiem a drugim przychodzi raczej intuicyjnie. Oczywiście jeśli chcemy bardzo szybko 'wymiatać' to zawsze można zainwestować w jakiś metronom. Osobiście preferuję metodę tupania nogą - nie dość, że tanio to jeszcze ćwiczy się koordynacja

Cytat:
...tylko kup gitarę elektryczną i kombinuj fajne riffy albo solówki.
Z takim zamiarem kupiłem elektryka i szybko się przekonałem, że bez poświęcenia pewnej ilości czasu na naukę i ćwiczenia nie da się kombinować fajnych riffów i solówek. Osobiście jestem leniwy i mniej więcej po dwóch latach osiągnąłem poziom, z którego zacząłem być zadowolony, ale oczywiście niech to nie zniechęca kogokolwiek, raz, że nie jestem super utalentowany to jeszcze jestem leniwy, tak więc dojść do satysfakcjonującego poziomu można znacznie szybciej.

Cytat:
A jeżeli grasz na klasyku/akustyku to szarpiesz normalnie
Rozumiem, że chodzi Ci o akordy...To też niekoniecznie. Na akustyku i klasyku można przy odrobinie wyobraźni wyrabiać niesamowite rzeczy, ta gitara w niczym nie jest gorsza od elektryka. Przyznaję, jest to instrument o nieco innym charakterze lecz na pewno nie ma większych ograniczeń niż elektryk jeśli chodzi o finezję.

Cytat:
W sumie chyba tylko na basie (ja na takowej gram) jest kilka rodzajów bicia. Chyba że chodzi Ci o rytm, to... Nie wiem :P
Bicie to raczej rytm, zdaje mi się więc, że właśnie o to chodziło
To o czym mówisz odnośnie basu to artykulacja (slap, clang, kostka, palce itd.)
 
Ra6nar jest offline