Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2009, 16:04   #6
Lunar
 
Lunar's Avatar
 
Reputacja: 1 Lunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumny
Ehe.. tak podejrzewałem, że w tym temacie będą królowały filmy o Wampirach. Docenię każdy nie-wampirzy.
Osobiście poleciłbym Niekończącą Się Opowieść (książka&film) jako źródło inspiracji do Changeling: The Dreaming. Krainie wyobraźni grozi nicość, wywołana brakiem tego dziecięcego pierwiastka w obecnym świecie. Bardzo.. bardzo Changelingowate.
Ale ja nie o tym. Może nie reklamuje filmu, a raczej daję cynk, że coś takiego istnieje.
PS: Zaprezentować listę inspirujących do Maga filmów?


Paradigma
(Paradygmat)

Pierwszy i jedyny obecnie film, dokładniej serial, na podstawia świata Maga: Wstąpienie. Jeśli miałbym ocenić film tylko na podstawie zwiastuna, to.. pierwsze co mi pozostaje w głowie to brzmienie jego nastrojowej muzyki. Dziwny spokój i sposób ukazania świata w stonowanych barwach jest zarówno dość obcy jak i w pewien sposób bliski. (podobnie czułem się na Amelli) Lubię naturę, ciekawych ludzi opowiadających niestworzone rzeczy, mistyczny folklor, wiejską idyllę, te klimaty.
Problemem z filmem jest to, że nie ma opcji, by go zdobyć legalnie, czy nielegalnie. W dodatku żadna studentka Iberystyki niewiele może rzec wsłuchując się w niego, gdyż język producenta należy do tej bardziej kapitalistycznej części Hiszpanii, czyli Katalonii (tudzież język kataloński).

Producent: Boalafilms
Trailer:

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=Y1I3uvljMaM[/MEDIA]
 

Ostatnio edytowane przez Lunar : 16-02-2009 o 19:42.
Lunar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem