Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-02-2009, 19:16   #4
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Hirin Zobacz post
(c) 2009 I.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Eee... ... no dobrze, przemilczę tą kwestię.

Cytat:
Napisał Hirin Zobacz post
Prosiłbym wszystkich o podanie mi sugestii, jak mógłbym poprawić ten świat, jaką mechanika najlepiej pasuje do założeń, podsunięcie pomysłów itd.
Brakuje mi tutaj czegoś... takiego... no... tego!
Mówiąc konkretniej to w opisie brakuje mi dwóch, może trzech zdań wstępu na temat świata jako takiego:
1. Jaki jest?
2. Co go odróżnia od innych światów?
3. Jakie są w nim główne toczące się wydażenia w czasie oznaczonym jako "teraz" przez autora, np. wojny.
itp.

Ogólnie bardzo duże zagęszczenie informacji, jednak sądzę że inaczej się nie dało. A może dało? Wtedy po prostu zajęłoby to więcej miejsca.

Osobiście zgubiłem się przy opisie ludu Wanarskiego. Co chwila jest wprowadzana jakaś nowa nazwa - góry, kraina, stolica i Bóg wie co.

Rozumiem, że to jest opis, jednak... to nie jest sposób przekazywania takich informacji - jest ich dużo, bardzo dużo. Widać, że napracowałeś się przy tworzeniu i wymyślaniu tych wszystkich nazw, wydarzeń i miejsc. Ale po przeczytaniu tego opisu ja po prostu nie widzę świata, który starasz się mi pokazać.

Bo nie tędy droga - żeby opisać cały świat tak jak Ty to próbujesz robić, potrzeba całej książki. Jeśli dobrze wyczytałem, właśnie taką piszesz.

Ogólnie też niekonsekwentnie piszesz. Raz jest to opis geografii świata, raz jego kultury, znowuż polityki... lepiej skupić się na jednym, tym najbardziej interesującym.

Nie wiem jak sądzą inni, lecz moim zdaniem najciekawszy i jednocześnie najbardziej dojrzały byłby chronologiczny opis wydarzeń na tym świecie.

Czemu najciekawszy? Bo nawet jeśli napiszesz, że lud X starł się z ludem Y w miejscu zwanym Z, to ludziom nie będzie za bardzo przeszkadzało, że nie wiedzą co to Z. Ja raczej bym pomyślał "To musiała być fajna bitwa między X a Y..."

Czemu najbardziej dojrzały? Bo aby zacząć budować historię świata, trzeba mieć pierw inne elementy, przynajmniej częściowo - geografię, politykę władców, kulturę krajów itp. Dzięki temu raczej nie wkradną się żadne sprzeczności.

No i wydarzenia na świecie można wypisać od punktów, co jest (znowuż moim zdaniem) chyba najbardziej czytelnym i przejrzystym sposobem pisania.

I jeszcze jedno...

Cytat:
Napisał Hirin
Innych tajemnic mutantów zdradzać nie będę, bo prowadzę sesję FR opartą na pierwszym tomie mojej książki.
Cytat:
Napisał Hirin
W każdym razie do sesji się nie nadaje.
To się zdecyduj, jest gotowy czy nie jest gotowy?
Moim skromnym zdaniem jest gotowy - do sesji nie potrzeba całego świata z pełną historią i ładnymi opisami państw. Wystarczy zarys świata...

... albo nawet jedno miasto (żadnych aluzji do mojej sesji... )
Poza tym, sesje w niedokończonym (albo jeszcze lepiej, dopiero rodzącym się) świecie, świetnie sprzyjają jego kreowaniu. Każdy dorzuci coś od siebie do niego i powstaje całkiem ładny światek

No chyba że na siłę chcesz, żeby to był Twój własny projekt.

Pozdrawiam
Gettor
 
Gettor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem