Wątek: RuneScape
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-02-2009, 21:46   #5
Demodeus

Reputacja: 0 Demodeus nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Falleth Zobacz post
Demodeus, w całym Twoim poście nie znalazłem choćby słowa na temat dlaczego Runescape jest takie wspaniałe, ba, wręcz przeciwnie, widzę tu większość same chłodne określenia, które z pewnością mało kogo zachęcą do grania.
Mój post nie miał na celu zareklamowania gry. Napisałem, dlaczego ja osobiście gram akurat w RSa, a nie w co innego.

Cytat:
Słabość grafiki - cóż, akurat tutaj nie ma nikt prawa narzekać, zważając na fakt, że ludzie wciąż potrafią grać w Tibię.
Tym bardziej, że gra jest zrobiona w Javie, jest 3D i nawet niektóre komórki potrafią ją odpalić.

Cytat:
28 skilli - na wszystkie klasy i wszystkie postaci? To z pewnością jest swoistym zaprzeczeniem, a i po trochu kłóci się z tymi możliwościami, o których później wspominasz.
Z tych 28 jedynie 8 wykorzystuje się do walki. Każdy z tych 28 skilli trenujemy osobno i w całkiem inny sposób. Oczywiście niektóre z nich są ze sobą powiązane, gdy np. wykopiemy dany surowiec ze złóż, możemy go przetopić i wykuć broń. lub zbroję (Mining->Smithing).
Dalej widzę pojęcie ''klasy i postacie'', co w tej grze jest zupełnie błędne i nie ma odniesienia. Kształtujemy naszą postać podczas gry i żadna z podjętych decyzji nie blokuje nam dostępu do innej umiejętności. Czyli, możemy mieć jednocześnie wysoki Magic, Ranged oraz Strenght i Attack lvl, a nadal będziemy mogli aktywnie korzystać ze wszystkiego co te skille nam oferują. Fakt, można nazwać siebie samym wojownikiem lub magiem, ale jedynie na podstawie wszystkich Combat skilli i tego, jakie wartości one mają, ale generalnie jestem łucznikiem, gdy expię łucznictwo, jestem magiem, gdy expię magię. Pozostałe 20 umiejętności to umiejętności poboczne, chyba główny powód dla którego gram w Runescpe.

Cytat:
Cytat:
Przez pierwszy miesiąc grania, trzeba mieć jakąś motywacje, by się nie znudzić, np.: koledzy, jakiś konkretny cel.
A później?
Później z górki, jest już tylko lepiej. Lubisz tą grę sam z siebie i nie grasz dla kogoś, czy czegoś. Im więcej grasz, tym bardziej ci się podoba, a mimo to gra nie uzależnia.

Cytat:
Cytat:
Możliwości jest tak wiele, że gra po prostu tym odstrasza nowych graczy.
Na przykład? Dalszy grind? Nic dziwnego, że to odstrasza.
Z Wikipedii: 'grind'
[...]to repeatedly kill AI-controlled monsters, using basically the same strategy over and over again[...]

Podałeś główny powód dla którego nie gram w inne gry. Moje słowa, gdzieś wyżej: 'Pozostałe 20 umiejętności to umiejętności poboczne, chyba główny powód dla którego gram w Runescpe.'
Najmniej oparta gra na grindzie, tyle w tej kwestii.

Cytat:
Cytat:
Jagex, twórcy Runescape, mierzą w starych graczy, którzy grają już kilka lat i regularnie płacą abonament (nie jest on oczywiście obowiązkowy). Przez to, tych graczy nie ubywa i gra się kręci.
I nic zatem dziwnego, że RS jest niszowym mmo, z bardzo ograniczoną bazą graczy. Nigdy nie pomyśleli o, powiedzmy, rozwoju gry i poszerzeniu rynku?
No to, tak miłym akcentem dla fanów RSa, którzy jeszcze tego nie wiedzieli:
Rankingi z 2008r. wykazały, że Runescape w Wielkiej Brytanii zajął pierwsze miejsce pod względem grywalności i jako pierwszy pobił WoWa, który w tym roku zajął drugie miejsce.
Wybacz, że nie mam na to żadnego dowodu, ale pojawiło się to na stronie głównej RSa ponad rok temu i wśród tygodniowych updatów ciężko by mi było wygrzebać tak stary wpis. Pisałem to z pamięci i nawet nie wiem według czego był to ranking, ale z tego co pamiętam, widniał na bardzo znaczącej i znanej brytyjskiej stronie ze spisem i nowinkami MMO.
Teraz, na koniec, mogę zaprosić i polecić Runescape, jeśli jesteście znudzeni typowymi RPGami, w których jedynym celem jest mordowanie potworów, a questy polegają na ''zbierz i przynieś'', lub ''zabij, zbierz i przynieś''.

Zapraszam do komentowania i wypowiadania się na temat Runescape, a wszystkie pytania do mnie odnośnie tej gry, proszę kierować na priv. Falleth, jeśli z czymś się ze mną nie zgadzasz, to również zapraszam na pw.

Ostatnio edytowane przez Demodeus : 22-02-2009 o 22:12.
Demodeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem