Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-02-2009, 10:28   #10
woltron
 
woltron's Avatar
 
Reputacja: 1 woltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumny
Co do Sir, to rozróżniłbym dwie rzeczy. Sir jako tytuł niższej szlachty i Sir, jako tytuł automatycznie towarzyszący Orderowi Podwiązki. Oczywiście w przypadku lordów, baronów, earlów i innych stworzeń z wyższej sfery należy tytułować ich zgodnie z tym co napisał Tom Atos.

Co do reszty - w zależności od stopnia zażyłości - nieznajomych zgodnie z najwyższym tytułem, czyli np.: Prince Albert of Saxe-Coburg and Gotha. Wellingtona może tytułować per książę Wellington lub tytułem wojskowym jako głównodowodzącego armii brytyjskiej. Raczej nie należy nazywać go Wielkim Nosaczem, jak był powszechnie przezywane przez angielską ulicę. Co do całej reszty - nie wiem, musiałbym poszukać, a z braku czasu zrobię to dopiero za jakiś czas.

A co do Lady i Sir - to chyba wszyscy są dobrze urodzeni.

PS: na szczęście na bal, to nie audiencja więc panuje ciut większy luz.
PSS: ponieważ mam dwa egzamin w najbliższym czasie będę nieco bardziej niedostępny... co nie znaczy, że Wielkie Oko przestanie czuwać
 
__________________
"Co do Regulaminów nie ma o czym dyskutować" - Bielon przystający na warunki Obsługi dotyczące jego powrotu na forum po rocznym banie i warunki przyłączenia Bissel do LI.

Ostatnio edytowane przez woltron : 25-02-2009 o 10:30.
woltron jest offline