Wątek: RuneScape
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-02-2009, 23:21   #10
Falleth
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Cytat:
Dlaczego? Bo WoW też nie jest takim "typowym" rpg. Jeśli ktoś w niego grał to wie, że okienko questów dzieli się na trzy: polecenie, opis i nagroda.
Czytając tylko to pierwsze i trzecie (tak robi większość graczy) gra rzeczywiście wydaje się rzędu "zabij, zbierz i przynieś", zaś zgłębiając tajniki opisu zadań dopiero zaczyna się zabawa.
Pisząc o tym przypomniałeś mię o pewnym internetowym komiksie, który idealnie pasuje do tego, barwnie określając zachowania typowych graczy:

Dark Legacy Comics i Dark Legacy Comics



Cytat:
Dlaczego? Ponieważ wtedy poznajemy RPG'ową część tej gry. Dowiadujemy się czemu musimy zabić tych orków, po co zbierać tamte czaszki itp.
Dokładnie. Zazwyczaj większość questów jest połączona, najczęściej fabularnie, więc nasze poczynania są sensowne i mają określony cel, który często prowadzi do ciekawych wyzwań.

Co do samego Runescape, jeżeli miałbym już wybierać grę, gdzie dodatkowe profesje faktycznie mają znaczenie, to byłaby to jednak Ultima. Dlaczego? Przede wszystkim sam system jest sprawdzony i niebywale elastyczny, ofiaruje tyle samo, bądź i więcej jak RS - a jeżeli pokusić się o grę na prywatnym serwerze, to możemy bez problemu znaleźć to, co będzie nam odpowiadać. Lubisz heroic fantasy? Proszę bardzo, serwery pełne magii i smoków czekają. A może wolisz średniowieczne klimaty? Ależ proszę, serwery bez magii, sfabularyzowane na europejskie średniowiecze są także pod ręką.

Cytat:
(nie mówiąc już o tym, że w WoWie, zwłaszcza dodatkach, jest sporo questów odstających od tego stereotypu)
Zwłaszcza jeśli spojrzeć na zadania nowych death knightów - tutaj Blizzardowi muszę faktycznie pogratulować, bo mało która gra ma tak intrygujące wprowadzenie dla postaci... Choć nie ukrywajmy, w końcu to 'specjalna' klasa, więc się należy.

Cytat:
BTW. Na dodatkową obronę swojego kontrargumentu dodam, że wszystkie moje sesje na lastinn oparłem o jakieś zadania z WoWa. Dokładnie wszystkie
I w tym momencie sobie tak cichutko powzdycham, bo kiedyś chciałbym zagrać sesyję opartą na takiej bitwie o górę Hyjal, czy kampanię nocnych elfów z dodatku do Warcrafta 3, ale niestety, utrafić takie to cięęężka sprawa.

Ps. Post balansuje na krawędzi offtopicu, mam nadzieję, że się na niej utrzyma.
 
  Odpowiedź z Cytowaniem