Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-03-2009, 01:38   #9
NadaLex
 
Reputacja: 0 NadaLex nie jest za bardzo znanyNadaLex nie jest za bardzo znanyNadaLex nie jest za bardzo znanyNadaLex nie jest za bardzo znanyNadaLex nie jest za bardzo znany
Kiedy podróżuje się po miastach kontynentu, można usłyszeć wiele nieprawdopodobnych historii, opowiadających o Czarnej Zjawie która pojawia się w deszczowe noce, siejąc klątwę i śmierć... Ludzie którzy przeżyli spotkanie z Czarną Zjawą, relacjonują straszne chodź pewnie nieprawdziwe historie... Tą najbardziej popularną jest opowieść o Zmorze, która lewitując nad ziemią zabiera życie każdemu, kogo napotka na swojej drodze. Inne historie mówią o tym, że Zjawa podróżuje po świecie wraz z oddziałem nieśmiertelnych istot. Podobno ten kto na nią trafi, może doznać losu gorszego niż śmierć - zostać skazany na potępione życie wieczne. Nie należy jednak popadać w panikę, opowiastkom nie zawsze warto wierzyć.

Czarny Mag -Zjawa ze Stali- skala wyzwania 3:10


Uczeń a zarazem prawa ręka Kolekcjonera Przekleństw, pośród mieszkańców cywilizowanego świata nazywany 'Zjawą ze Stali'. Czarny mag, poszukiwacz skarbów. Swoją siłę zdobywał poprzez poświęcanie ciemnym energiom coraz to kolejnych części swojej istoty. Były to poświęcenia : Wiary, Emocjonalności, Czucia, Węchu, Ego, Duszy oraz Mowy.

Całe swoje życie poświęcił na rzecz poznania praw rządzących światem - ścieżką wyczerpania, cierpienia i upokorzenia stał się mistrzem mocy tajemnych. Podróżował po innych wymiarach, tworzył własne zdolności i zaklęcia, studiował pradawne cywilizacje. Ceną coraz to kolejnych osiągnięć był mrok stopniowo pochłaniający duszę.

Jest mistrzem walki taktycznej oraz walki w ciemnościach, posiada zdolność rozróżniania prawdy od kłamstwa. Pomimo braku zdolności mowy, potrafi komunikować się telepatycznie do istot o czystych umysłach - może to robić jednak wyłącznie w czasie, kiedy dotyka osoby do której przemawia, zachodzi to najczęściej poprzez położenie ręki na ramieniu.

Wraz z oddziałem podlegających mu Stalowych Demonów podróżuje po krajach kontynentu, gdzie fortelem i przemocą zdobywa magiczne przedmioty. Posiada unikatową zdolność panowania nad żelazem i stalą, co łączy z wiedzą okultystyczną oraz nekromancją. W swojej ścieżce wiedzy tajemnej dąży do poznania prawdy o stworzeniu świata i życia. Uważa, że prawda o świecie ukryta jest gdzieś dalej, a wyznawani powszechnie bogowie nie są niczym więcej, jak tylko bardzo potężnymi stworzeniami które przypisały sobie boskie prawa.

---------------------------------------------------------------------------
Zdolności :

Zaklęcie : Niewidzialność (instant) Zjawa ze Stali potrafi znikać (Zaklęcie Rzucane jest niemal błyskawicznie, a postać zostaje uwidoczniona dopiero w momencie wykonywania gwałtownego ruchu, ataku bądź zdolności). Czarny Mag używa niewidzialności po to, aby unikać bezpośredniej walki. Stara się wzywać swoje demony, samemu pozostając w ukryciu, z którego wykonuje śmiertelne, lecz niedostrzegalne ataki.
Zaklęcie : Przemiana Ciała w Stal Jest używane w ostateczności, kiedy Czarny Mag nie ma możliwości kolejnego ukrycia się/ucieczki/zasłonienia za podległe mu demony. Przemiana zachodzi na poziomie ramienia, zamieniając je w ciężkie ostrze o dużej ilości obrażeń.
Zaklęcie Runiczne : KaTai (rozbrojenie) (instant) Ruchem ręki i wypowiedzeniem słów "KaiTai" Czarny Mag rozbraja istniejące, bądź rzucane zaklęcie / umiejętność magiczną. Najczęściej używane jest , kiedy zaklęcie skierowane jest bezpośrednio w Zjawę ze Stali.
Zakazana Technika : Sztylet Astralny nie jest zaklęciem spektakularnym. Zaklęcie jest przygotowywane przez kilka minut, co Zjawa robi najczęściej pozostając w niewidzialności. Atak kończący, o nieograniczonym zasięgu (Jeżeli Zjawia zobaczyła Twoją twarz, jej ostrze może dosięgnąć Ciebie niezależnie od tego, jak daleko uciekniesz). Sztylet astralny, to sztylet który przebija serce. Źle wykonany rzut obronny na siłę woli, prowadzi do arytmii a chwile później zawału serca - śmierci postaci.
Zaklęcie : Rozbicie Stali (instant) - kiedy Czarny Mag dotknie dłonią broni bądź pancerza swojego przeciwnika - te rozpadną się na kawałki. Rozbicie działa na Żelazo i Stal, jest podstawową zdolnością służącą do rozbrajania wrogów.
Zakazana Technika : Powołanie Demona Esencyjnego Zdolność opisana przy Revolvie.

----------------------------------------------------------------------------

Wzorce Zachowań :

Marzenia - Zjawa ze Stali posiada 3 *marzenia* które pragnie zrealizować. Pierwszym jest poznanie prawdziwej prawdy o świecie, jego powstaniu, rozmiarze i tym, czym było pierwotne źródło. Drugim marzeniem jest zdobycie Runy Kontroli - Symbolu który pozwala dominować inteligencje i siłę woli innych istot. Runa ta pozwoliła by Czarnemu Magowi na tworzenie większej ilości Stalowych Demonów, oraz, co najważniejsze : Tworzenie 'generałów', to znaczy Stalowych Demonów o większym potencjale, które dzięki działaniu runy pozostały by pokorne swojemu twórcy. Trzecim marzeniem jest nieśmiertelność.
Podróże - Czarny Mag na swojej ścieżce poznania tajemnic świata, zwiedził bardzo wiele krain, trafił również do więzienia o nazwie Klatka : największego więzienie w wielowymiarowym świecie. Najlepiej strzeżone - Gdyż Klatka jest CAŁĄ planetą. Ucieczka jest niemożliwa z powodu grawitacji oraz ograniczeń magicznych. Czarny Mag uciekła z Klatki (którą opisze może innym razem) z której zabrał dwa artefakty : Obrożę Pożeracza oraz Berło Zniszczenia. Żaden z tych przedmiotów nie jest obecnie w posiadaniu Czarnego Maga - przeklęte przedmioty trafiły do Kolekcjonera Przekleństw, którego Zjawa ze Stali jest prawą ręką.
Walka ... W tym temacie największym ograniczeniem jest wyobraźnia mistrza gry. Można jednak z góry nakreślić niektóre z możliwości, jakie posiada ta postać. Podstawową siłą jest zorganizowany oddział nieśmiertelnych (Stalowych) demonów które spełniają się jako zwiadowcy oraz wojownicy. Czarny Mag wzywa je w czasie zagrożenia, samemu wchodząc w stan niewidzialności. Pozwala walczyć swojej armii, samemu nie narażając się na walkę. Jeżeli Zjawa ze Stali jest odcięta od Stalowych Demonów, Dąży do ukrycia się i walki przy pomocy Astralnego Sztyletu. Jeżeli Postać jest ustawiona pod ścianą - próbuje rzuć na siebie niewidzialność i uciec. Dopiero w ostateczności Zjawa konfrontuje się z przeciwnikiem, używając wtedy zdolności Zamiany Ciała w Stal, Rozbicia Stali oraz Runy KaTai.

Zjawa ze Stali nosi przy sobie zapieczętowaną Księgę Czarnej Magii. Jeżeli zostanie ona otwarta w niewłaściwy sposób, dojdzie do wybuchu o sile dość dużej bomby - jest to zabezpieczenie, służące do zacierania śladów gdyby mag został zabity. ( jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że ten kto zabije czarnego maga, będzie chciał położyć łapy na jego księdze.)

Postać Czarnego maga może posiadać zdolność mowy o ile mistrz gry uważa to za bardziej odpowiednie.
 

Ostatnio edytowane przez NadaLex : 11-03-2009 o 17:28.
NadaLex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem