WÄ…tek: Seriale historyczne
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-03-2009, 12:08   #26
Penny
 
Penny's Avatar
 
Reputacja: 1 Penny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemuPenny to imię znane każdemu
Moim zdaniem: jest. Jest serialem historycznym (pomimo że zafałszowanym) i także ciekawym materiałem do badań nad mechanizmami propagandy. Dlaczego? Bo zbudowany jest na zasadzie wrzuceniu do kotła wiadra propagandowych bzdur i garści prawdy tak sprytnie przemyconej, że człowiek nawet tego nie zauważa. No i najważniejsze - teraz mówimy, że jest zafałszowany, ale gdy został wyemitowany czy można było to sprawdzić? Nie wydaje mi się. Jeśli już to były to źródła znane tylko starszemu pokoleniu, ale nie młodym ludziom, do których wiele seriali było adresowanych. Takie jest moje zdanie na ten temat. Nawet taki zafałszowany serial może mieć sam w sobie wartość historyczną, bo obrazuje w jaki sposób fałszowano ową historię. Na co propaganda kładła nacisk i co uwypuklała czasem nawet wyolbrzymiając. Teraz, znając wszystkie fakty możemy porównać co zostało pominięte, a co przekłamane. Teraz dla nas to ciekawostka, ale kiedyś może się to okazać bardzo wartościowym materiałem do badań.
 
__________________
Nie rozmieniam siÄ™ na drobne ;)
Penny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem