Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-02-2006, 12:45   #1
Asshilis
 
Reputacja: 1 Asshilis jest godny podziwuAsshilis jest godny podziwuAsshilis jest godny podziwuAsshilis jest godny podziwuAsshilis jest godny podziwuAsshilis jest godny podziwuAsshilis jest godny podziwuAsshilis jest godny podziwuAsshilis jest godny podziwuAsshilis jest godny podziwuAsshilis jest godny podziwu
[D&D]Sesja "W świecie wojny"

Chciałbym poprowadzić sesję w systemie D&D 3ed. Korzystamy TYLKO z podręcznika gracza. Dość często będę też wprowadzał przedmioty, których w podręczniku nie ma. Graczy może być maksymalnie pięciu. No i wręcz niezbędny jest łotrzyk. Rasę można wziąść każdą oprócz półorka. Zaczynacie na 1 poziomie w mieście handlowym zwanym Toris, w państwie neutralnym blisko granicy z imperium ludzi(patrz poniżej). Przesyłajcie karty postaci z historią, która powinna być oryginalna i musi pasować do świata. Panują wszyscy bogowie i boginie z podręcznika gracza. Bóstwa odgrywają w tym świecie ogromną rolę. Oprócz ogólnego zarysu świat właściwie tworzymy w czasie gry, więc kreatywni gracze są mile widziani . Wszystki rzuty wykonuję ja.

Świat gry jest mojego autorstwa. Wygląda to w skrócie tak: Akcja rozgrywa się na dość małym kontynencie zwanym Blaar. Panują na nim dwa wielkie imperia: ludzi i orków. Te dwie rasy zniewoliły pozostałe. Elfy i krasnoludy są pod ludzką okupacją, a ich prawa są bardzo ograniczone. Jest tylko jedno miejsce, w którym mieszkają jeszcze wolne elfy - las Corel'la (nazwa powstała od Corellona Larethiana). Krasnoludy posiadają własy, podziemny, niezależny kraj, ale tereny nad nim należą do imperium. Orkowie wykorzystują do swoich celów gobliny. Niziołki i gnomy żyją wśród ludzi i mają takie same jak oni prawa. Pomiędzy dwoma imperiami jest neutralne państwo, o które walczą ludzie z orkami. Wpuszczają tam wszystkie rasy i wszystkie mają identyczne prawa.

Mam nadzieję, że chętni się znajdą i wszystko pójdzie dobrze. Jeśli nie - trudno, jestem na to psychicznie przygotowany .

Zapomniałem dodać, że karty tworzymy w PCprofilerze. Wartości atrybutów losuje MG(czyli ja 8) ). Na podstawowe eq dostajecie:
wojownik-150sz
barbarzyńca-100sz
mnich-40sz
paladyn-150sz
tropiciel-150sz
bard-100sz
kapłan-140sz
łotrzyk-100sz
zaklinacz-50sz
czarodziej-50sz
druid-40sz
 
Asshilis jest offline