Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-03-2009, 00:11   #10
Hirin
 
Hirin's Avatar
 
Reputacja: 1 Hirin ma wspaniałą przyszłośćHirin ma wspaniałą przyszłośćHirin ma wspaniałą przyszłośćHirin ma wspaniałą przyszłośćHirin ma wspaniałą przyszłośćHirin ma wspaniałą przyszłośćHirin ma wspaniałą przyszłośćHirin ma wspaniałą przyszłośćHirin ma wspaniałą przyszłośćHirin ma wspaniałą przyszłośćHirin ma wspaniałą przyszłość
Bestiariusz

Dawno się tu nie odzywam (i nikt mnie nie prosi :P). No bo jua mam już taki charakter, że jak nie dokończę, to prędzej czy później muszę to dokończyć. Historia okazała się dla mnie trudnym orzechem do zgryzienia - niby mam już ją w głowie, jednak jeśli mam ją spisać (a to jest kilka tysięcy lat z hakiem), to okazuje się to trudniejsze niż się wydaje... No to zamiast uraczyć was historią, będe co jakiś czas spisywać tu nowe potworki, tworząc coś na rodzaj bestiariusza....

Licz (Lische Nes, Lisch)
Licze to stworzenia zmienione w potwora. Są to ludzie (wbrew stereotypom - niekoniecznie magowie) PRZYMUSEM zmienieni w tego stwora. Są znane z niezwykle szybkiego pikowania (za pomocą błoniastych skrzydeł) z szybkością dźwięku. Gdy są zaledwie kilka centymetrów nad ofiarą, łapią ją w paskudne, krzywe szpony i odlatują na kilkadziesiąt metrów, by zrzucić ofiarę z wysokości. Zdarzały się przypadki rozszarpania. Legowisko licza rozpoznać można po orozrzucanych w okręgu około kilometra martwych, podziurawionych zwierzętach (niekiedy ludziach, jeśli legowisko licza znajduje się blisko osad ludzkich). Wbrew obiegowej opini licze nie żyją tylko na cmentarzach, jednak preferują miejsca mroczne i zacienione. Cmentarze są jednak ich ulubionym miejscem zamieszkiania, ze względu na zwłoki w grobach - cenne, łatwe źródło pożywienia. Rytuał przemiany w licza ma dość brutalny przebieg. Najpierw kandydat na licza jest mocno krępowany sprężystą liną z włókien cisowych. Potem wokło niego rysowany jest kredą szamańską krąg ochronny, zaś gdy duch w nim skrępowany nie może uciec, rozpoczyna się rytuał. Akolici, stojący na zewnątrz kręgu, przebijają kandydata cisowymi kijami, przebijając organy witalne. W tej samej chwili jeden z akolitów wypowiada inkantację. Wszyscy akolici uciekają, licząc na uratowanie życia, zaś przyszły licz, rozrywany przez własne mięśnie, po raz ostatni wydaje krzyk bólu. Licze są całkowicie nieśmiertelne.
Smokowiec (Serfirow, Serfiri)
Smokowiec to efekt plugawego rytuału, wiążącego magię mitycznych Sefirów z żywotem nowonarodzonego dziecka. Smokowce często prawie nie różnią się od ludzi, jednak zawsze maą białe włosy i niemal idealną skórę. Ubierają się w płaszcze o zimnych barwach. Nie mają uczuć takich jak ludzie i krew nie robi na nich najmniejszego wrażenia. Żyją w nieskończoność - jedynym sposobem na śmierć smokowca jest zabicie go. Smokowce korzystają z Bhaa - mocy Sefira. Za jej pomocą mogą żyć bez kończyn, chodzić po wodzie, robić skoki sięgające nawet 5 metrów długości i wysokości itp. Sefiry nie mogą się rozmnażać, takteż est ich na świecie bardzo mało min. dlatego, że społezeństwo je tępi. Prawie nie czują normalnego zimna ani gorąca. Dawny Król Erynu, Neademes IV, był ukrytym smokowcem.
 
__________________
Wenn ich
Träne dein Herz
und wenn es raubt dir den Kopf
Ich sehe dich deine Seele fliegen?

Ostatnio edytowane przez Hirin : 28-03-2009 o 19:52.
Hirin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem