Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-03-2009, 13:38   #1
Prabar_Hellimin
 
Reputacja: 1 Prabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znany
Interpretacja gier RPG i cRPG

Witam.
Na forum o grze Gothic napotkałem na osobę, proszącą o pomoc w interpretacji fabuły tejże gry, w ramach zajęć. Z dobrego serca starałem się pomóc jak mogłem, ale doszedłem do wniosku, że jest to niezwykle trudne zadanie.

Doszukując się różnych nawiązań w grze natrafiłem między innymi na imiona bogów zaczerpnięte z biblii i mitologii, oraz na imię generała, wzięte od nazwiska generała konfederatów. Poza tym w dodatku do drugiej części gry jest nawiązanie do potopu. To jednak nie jest wiele.

Pytanie brzmi: czy w tej grze, lub jakiejkolwiek innej, można znaleźć spójne przesłanie?

Nie jestem najlepszy z języka polskiego, dlatego myślę, że ktoś inny może się doszukać większej ilości nawiązań.
 
__________________
Zasadniczo chciałbym przeprosić za tę manierę, jeśli kogoś ona razi w oczy... ;P
Prabar_Hellimin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem