Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-03-2009, 14:32   #3
Prabar_Hellimin
 
Reputacja: 1 Prabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znany
W Quo Vadis, dla przykładu mamy prześladowania chrześcijan. Według tego, czego uczono mnie na polskim jest to metafora, obrazująca prześladowania polaków pod zaborami.

Przez "spójne przesłanie" rozumiem więc wartości, które ma przekazać utwór jako całość. Fragmentarycznie bowiem mamy: potop, upadłego anioła, generała konfederackiego. Tylko nie wiem, czy do interpretacji gry jako utworu te fragmenty wystarczą.

Co niesie cała gra? Może potraktowć ją jako obraz wojny, którą ludzie (dość wyraźnie zarysowani jako "ci dobrzy") zdają się przegrywać. Wojny dobra ze złem, którą dobro w końcu wygrywa.
 
__________________
Zasadniczo chciałbym przeprosić za tę manierę, jeśli kogoś ona razi w oczy... ;P
Prabar_Hellimin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem