Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-03-2009, 23:11   #2
Yarot
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 498 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
drHyde
Ban przyznany z uwagi na umieszczenie na forum materiałów, których drHyde nie był autorem i zamieścił wbrew woli autora. Wobec dostarczonych materiałów od samego autora i skarg związanych z umieszczeniem tych materiałów na forum, nie możemy pozostać obojętni. Łamanie praw autorskich kogokolwiek przez kogokolwiek będzie zawsze karana banem - niezależnie od posiadanego statusu na forum i rangi w Obsłudze.

Zadecydowali: Yarot, fleischman, merill
Siła bana: 31 dni (minie 01-05-2009 godzina 21:00)


Rozszerzony komentarz dotyczący przyznanego bana:

Ban przyznany z uwagi na umieszczenie na forum materiałów, których użytkownik nie był autorem i zamieścił wbrew woli autora (Tomasza Krygiera). Wobec dowodów rzeczowych dostarczonych przez samego autora ("Biały Wilk 4 - Handel na Kontynencie" oraz "Krwawy Szlak. Wszytko o Wiedźminach. Nieoficjalny dodatek do gry Wiedźmin: Gra wyobraźni") i skargi związanej z umieszczeniem tych materiałów na forum złożonej zarówno przez autora jak i jego przyjaciół, nie możemy pozostać obojętni. Materiały te miały nie być nigdzie publikowane (i DrHyde jako współgracz autora był o tym poinformowany), gdyż autor zamierzał je wysłać do wydawnictwa.

Ponadto DrHyde przy zamieszczaniu spornych materiałów wprowadził Obsługę (a pośrednio także i Użytkowników) w błąd: na pytanie fleischmana o prawa autorskie (7.03.09) odpisał:

Cytat:
Tak to materiały, które pochodzą z autorskich materiałów, które robimy z moimi kumplami i korzystamy z nich na swoich sesjach. Nie jest to plagiat, jeśli o to ci chodzi.
Natomiast wobec oskarżeń autora:

Cytat:
Dodatki to autorski materiał człowieka, z którym gram od 3 lat w jednej grupie. Poza tym to jedynie fragment całego 2 częściowego materiału.
-różnica jest chyba wyraźna.
Jedna z osób (ATi), które znają sprawę i należała do grupy, która grała z autorem dodaje:
Cytat:
Chciałem tylko dodać, że podczas tworzenia dodatku DrHyde nie grywał z nami, więc jego sam wgląd w pracę naszego mistrza gry, był nijaki.
DrHyde miał szansę na obronę: skarga wpłynęła w piątek, obsługa czekała do poniedziałku (na powrót DrHyde'a z Pyrkonu) na jego wersję, jednak ograniczył się on jedynie do powyższego wyjaśnienia oraz prośby o skasowanie konta. Jest to o tyle ważne, że gracze upominają się o swojego MG i powinni wiedzieć, że DrHyde chciał skasować konto nie patrząc na dobro graczy, których miał na sesjach.

Dodatkowo DrHyde starał się o funkcję Opiekuna działu Wiedźmina, a te materiały miały być jego wizytówką i początkiem startu działu. Jak sami rozumiecie, takie postępowanie kogoś, kto chce pełnić jakieś funkcje nie jest akceptowane i nigdy nie będzie. Łamanie praw autorskich kogokolwiek przez kogokolwiek będzie zawsze karana banem - niezależnie od posiadanego statusu na forum i rangi w Obsłudze.

Długość kary - jedni powiedzą, że za mało a inni, że za dużo - jest odpowiednia. To nie jest ban permanentny ani kwartalny tylko miesięczny. Nie dotyczy zwykłych przepychanek na SB czy kłótni o słówka a złamanie praw autorskich, które to zostały dowiedzione przez samego autora. Wobec licznych komentarzy i dodatkowych wyjaśnień, które do mnie spływają - umieszczam tutaj rozszerzenie komentarza dotyczącego tej sprawy.

Czasami łatwo jest komentować czyjeś postępowanie czy decyzje. Zawsze można coś zrobić i patrzeć na to z boku. Postawcie się teraz w sytuacji takiej, że to wasza praca została umieszczona w dziale z artykułami i nie ma tam nic, co by świadczyło o tym, że to jest wasze. Ba, nie ma tam także nic, że to nie jest tego, kto zamieszczał artykuł (choćby oznaczenia, że to cytat z kogoś). Jaki list byście wtedy napisali i czego byście chcieli by ukarać winowajcę? Jaką inną karę byście wymyślili by zadośćuczynić poniesione straty? Miejcie to na uwadze.
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._

Ostatnio edytowane przez Yarot : 01-04-2009 o 12:21. Powód: Rozszerzenie komentarzy
Yarot jest offline