Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-04-2009, 11:31   #5
mataichi
 
mataichi's Avatar
 
Reputacja: 1 mataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie cośmataichi ma w sobie coś
Cytat:
Mam tylko pytanie - czy szanujesz zdolności wrodzone ras, którymi są postacie graczy? Np. jak ktoś gra wielkim ciasteczkowym ludzikiem i mógł w swoim świecie tworzyć ciasteczka, bo wynikało to z tego czym był, to w sesji też będzie mógł niezależnie od swoich zdolności?
Gettor to zależy od wagi tej zdolności.

Np. robienie ciasteczek nie jest umiejętnością, którą warto by wrzucać do spisu zdolności, bo jest całkiem zwyczajna i nie przynosi zazwyczaj większych korzyści. Jeśli natomiast chciałbyś żeby te ciasteczka ożywały i stanowiły powiedzmy żywe bomby to wtedy należy wrzucić to do listy.

Zdolność to zdolność - nieważne czy rasowa czy nabyta - a tylko od jej przydatności zależy czy powinna pojawić się podkreślona w karcie.

Mam nadzieje, że różnica jest jasna?

Ponad to umiejętności zawszę będzie można zmodyfikować później i nie one są najważniejsze przy ocenie KP.

Cytat:
I jeszcze - czy dobrze zrozumiałem opisywanie historii, że w świecie mojej postaci mam uwzględnić ścieranie się go z inną rzeczywistością, poprzez te piekielne hordy? Tak tylko się upewniam, bo to trochę... dziwne (ale i fajne).
Ścieranie/przenikanie jak najbardziej, jednak nie musi to być związane z piekłem, ja podałem jedynie przykład. Równie dobrze może to być pojawienie się w środku lasu ogromnego wieżowca zatruwającego wszystko dookoła, czy też smoków w mieście przyszłości. To zależy od Was, ale dobrze by było gdyby to nasuwanie pojawiło się w KP.

Rusty cieszę się bardzo i czekam z niecierpliwością na Twoją KP
 
mataichi jest offline