Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-04-2009, 06:59   #3
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Dla mnie osobiście - nowy, czy jak kto woli obecny WoD - stracił wiele ze swojego klimatu w stosunku do starego. Podobnie przy HtV. System musiał być inny i na siłę starano się wymyslić "coś innego"... i wymyślono.
Podzielone do bólu, sformalizowane i "oficjalne" organizacje, linie, sekty, grypy, etc, etc. Cała tajemnica, gotyckość świata gdzieś zniknęła - WoD przypomina wielką korporację, gdzie każdy ma swoje miejsce i jest trybikiem w maszynie.

Jak zauważyła Terpsychora - ilość formacji powala (zwłaszcza, ze z podręcznika wynika, ze wiedzą one o sobie i współdziałają). Jednak to zarzut do całego WoDa...
Mnie w tym podręczniku "zabiło" co innego - dopalacze... (dosłownie: dotacje). One są takie blejdowskie... Niby łowcy walczący z nadnaturalnymi, ale sprzet to tak technokracją śmierdzi, niby ludzie, ale wiedza starożytnych wampirów, spojrzenie na świat a'la magowie, fizyczna strona w typie wilkołaka... a do tego... egzoszkielet Wolverine edition...

Może to i fajne, może i "powerne", ale dla mnie łowca z HtV to kompletny hipokryta - po przejęciu mocy nadnaturalego przestaje się być człowiekiem, więc... "będąc nadnaturalnym walczę z nadnaturalnymi w imię dobra ludzkości, aby wyeliminować nadnaturalnych i wmawiam wszystkim, że jestem człowiekiem takim jak reszta"???

Katastrofa ideologiczna.
Częśc pomysłów średnio "kupy trzyma się" (ale to przypadłość całości nowego WoD) - wspominając choćby "artefakty, których nikt nie znalazł", ale mają taką moc i aurę, że na planie energetycznym świecą lepiej niż latarnia morska w nocy...

Nie jestem fanem obecnego WoDa i wszystkie podręczniki przeczytałem "z obowiązku", moim zdaniem - HtV jest najbardziej podpakowanym systemem. Super chruper he-mana najszybciej zrobić w, z założenia, najbardziej ludzkim systemie - wystarczy tylko odpowiedni zestaw dopalaczy...

Strona graficzna - tak, tutaj panowie się postarali. Grafiki są bardzo sugestywne i, po prostu, ładne. Niestety - na "playability" grafiki nie wpływają...
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem