Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-04-2009, 13:48   #31
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Zacznę od tego, że niewłaściwie używasz słowa "postulat", gdyż jest to coś, co jest potrzebne do uzasadnienia systemu prawd. Inaczej aksjomat.
Ponadto postulat jest potrzebny do uzasadnienia, czyli nie można go traktować jako argument, a jako część pewnej prawdy i to właśnie od tej części się wyszło.
Inną sprawą jest to, że ciężko wogóle zrozumieć o co ci chodzi, bo trzy zdania zostały niewłaściwie połączone.

Cytat:
Może i mechanika jest mało istotna. Zależy jak kto gra. ale czy to czyni produkt gry lepszym?
Do tej pory nie jestem pewien, o co ci chodzi. Pierwsze dwa zdania w porządku, ale trzecie... spójnik "ale" służy do pokazania kontrastu, przeciwstawności.
Czyli o co ci chodziło? Mechanika jest mało istotna, ale nie czyni to produktu lepszym? To bez sensu. Odpowiem na ten zarzut jak napiszesz wszystko tak, by było zrozumiałe.

Cytat:
Mechanikę należy oceniać jako mechanikę. A nie jako element sesji.
Pomiędzy zdaniami powinien być przecinek, ale już przestaję się czepiać.
Mechanikę należy oceniać jako mechanikę i z tym się zgadzam. Nie mniej jednak czym jest mechanika bez sesji? Regułami, które mogą sprawdzać się w teorii, natomiast w praktyce niekoniecznie.
Kontekst do sesji jest niezbędny, by ocenić jakość mechaniki, ponieważ sesja to praktyczne wykorzystanie mechaniki, obnażająca błędy, jakie w niej tkwią.
Poza tym mechanika ma być wykorzystana w sesji, więc jeżeli jest dobra w teorii, a w sesji już nie, to należy ją zmodyfikować lub wyrzucić. Mechanika jest tworzona dla sesji, a nie sesja dla mechaniki, więc jeśli nie sprawdza się w niej, jest do niczego.
Dlatego też ocenianie mechaniki samej w sobie, tylko w teorii, jest bez sensu. Kontekst jest w tym wszystkim jedną z najważniejszych rzeczy.

Cytat:
Czy jeśli pasy bezpieczeństwa w aucie są rzadko używane to nawet jeśli nie działają to uznamy auto za dobre i bezpieczne?
Porównanie do samochodu jest kompletnie nietrafnym, jeśli chodzi o udowodnienie tego, co chcesz powiedzieć, a nawet działa przeciwko tobie. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale dałeś mi nóż do ręki, którym zaraz cię pochlastam.

Mechaniką są pasy, natomiast samochód to sesja.
Co z tego, że pasy będą sprawne, jeżeli nie zadziałają w samochodzie?
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem