Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-04-2009, 14:13   #32
Junior
 
Junior's Avatar
 
Reputacja: 1 Junior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputację
Alaronie,
dzięki za odpowiedź. Nie ze wszystkim się zgodzę, ale na pewno ucieszyłem się czytając Twój wpis.

Nie jestem pewien czy warto dyskutować na temat różnic pomiędzy aksjomatem, a postulatem. Niezależnie od tego muszę się zaprzeć. Nigdy nie użył bym w tamtej wypowiedzi określenia aksjomat. A to po temu że tym samym zgodził bym się z wypowiedzią, z którą to właśnie się nie zgadzam.

Dalej pozwolisz że przejdę do meritum sprawy omijając takie kwestie jak „ale” (wedle mojej wiedzy tam mogła być kropka jak i przecinek, kropka zdaje mi się właściwsza bo owe „ale” odnosi się do tego co wyraziłem w dwu poprzednich zdaniach, a nie chciałem tworzyć konstrukcji potrójnie złożonej) jak i kwestię tego czy jestem niezrozumiany kategorycznie (jak zaproponowałeś myśleć) czy tylko Ty mnie nie rozumiesz. Omińmy tego typu kwestie szerokim łukiem, bo zaciemniają jedynie kwestie o której zgodziliśmy się dyskutować.

Przykro mi że nie zrozumiałeś mojego stanowiska. Na pewno jestem temu współwinny. Więc spróbuję raz jeszcze przedstawić moje stanowisko.

Odniosłem wrażenie że w dyskusji prym wiodła opinia że system rpg jako całość należy oceniać osobno z mechaniką. I na tej podstawie można stwierdzić Wiedźmin: Gra Wyobraźni jest ok. Tutaj staram się parafrazować, więc jeśli robię to źle, to jestem w błędzie i kropka.

Na nimbie tej parafrazy, nie zrodziłem się z takim stawianiem sprawy. Z wielu powodów. Dlatego że płacąc za system RPG oczekuje mechaniki funkcjonującej w ramach systemu oraz dlatego że mechanika ma swój wpływ na kreowany świat. Przykładem jest D&D które dzięki takiej a nie innej mechanice stało się systemem bajkowym i heroicznym. Inny przykład to CP 2020, gdzie wszystko jest szybki, brutalne i śmiertelne… dzięki mechanice.

Osobiście nie oceniam systemu Wiedźmin: Gra Wyobraźni. Natomiast oponuję przeciwko ocenianiu systemu w taki rozbity sposób. A to zaobserwowałem.

A koniec odniosę się do mojej zarzynanej osoby. Nie wiem czemu, ale miałem wrażenie że pragniesz zarżnąć mnie brzytwą Okhama, ale tak się nie stało. Co się stało?

Podałem przykład dla mojej wypowiedzi. Chciałem podkreślić że produkt powinien być oceniany całościowo. Przykładem był samochód w którym nie działały pasy bezpieczeństwa. Coś co można zignorować. Wszak rzadko są wykorzystywane. Analogię do sesji RPG i systemu widzę. Mechanika również może być nie wykorzystywana jeśli ktoś zechce.
Myślę że to porównanie jest trafione, wbrew temu co napisałeś.

Natomiast to że podjąłeś próbę zmiany znaczenia moich słów (zamiast pisać o popsutej mechanice w systemie RPG, zacząłeś pisać o mechanice niedopasowanej (jeśli dobrze rozumiem, bo Twoja wypowiedź jest nie ostra) do systemu RPG, a to całkiem co innego) uważam że jest nieeleganckie.

Miłego dnia
Mariusz
 
__________________
To nie lada sztuka pobudzać ludzkie emocje pocierając końskim włosiem po baraniej kiszce.
Junior jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem