Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-04-2009, 23:02   #12
mrocznyslaw
 
Reputacja: 1 mrocznyslaw nie jest za bardzo znany
@Kelly
Tak właśnie było, pod wpływem tego tekstu coś napisałem. Nie mam zwyczaju wypowiadać się na forach internetowych jednak ten felieton był tak kiepski że poczułem taką potrzebę. Nie ma tu żadnego haczyka. Nie wykluczam pisania więcej w innych miejscach na tym forum.

Co do tzw. konstruktywnej krytyki. Nie wypowiedziałem się w sposób bardziej konstruktywny niż osoby dające same "piątki". Oparłem się na swoich własnych subiektywnych odczuciach.
Jeśli autorka poczuje się urażona komentarzem swojego artykułu nie przejmę się w ogóle, przedstawienie tekstu wielkiej grupie osób (internet) jest moim zdaniem jednoznaczne z pozwoleniem na jego krytykę. Dla przykładu gdy np. słucham nowej piosenki Dody to nie mam moralnych oporów przed nazwaniem tego kiczem. Nie dajmy się zwariować.

@K.D.
Przytoczenie przykładu z MiMa był lekką dygresją, nie oskarżam o żaden plagiat ani nic w tym stylu, nie jest to jedyna rzecz która mnie w tym artykule odrzuca. Po prostu pamiętam czasy w których nawet moi znajomi z którymi ciachałem smoki w lochach z takich pomysłów się śmiali. I nie, nie muszę do takiego stwierdzenia prowadzić "badań statystycznych".

Jeśli chodzi o tłumaczenia dotyczące surowości oceny - wyjaśnie gdy zobaczę komentarze dające "piątki" dobrze i szczegółowo opisane, wtedy zastanowię się nad przeczytaniem tego felietonu raz jeszcze i zweryfikuję swoją ocenę.

Dodam tylko jeszcze że w felietonach, jako gatunku literackim często nie brakuje złośliwości, taka już jest ta forma więc czemu nie pozwolić na nią w komentarzach?
 

Ostatnio edytowane przez mrocznyslaw : 15-04-2009 o 10:00.
mrocznyslaw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem