Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-04-2009, 01:07   #1
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
[Warcraft] Gniew Przeszłości



„ Dziennik, dzień 3114187

Zaczynam zapominać już kim jesteśmy. Muszę mieć jakiś odnośnik do którego będę mógł zajrzeć w każdej chwili, by nie zatracić się zupełnie.

Jesteśmy Strażnikami Czasu, istotami przedwiecznymi, które pilnują by nici losu plotły się same, bez niczyjej pomocy. Jeśli jednak ktoś w nie ingeruje, wtedy my ingerujemy w niego – szybko, bezwzględnie i skutecznie.
Bo ten świat nie może istnieć bez spójnej linii czasu – ona jest jak fundament domu. Jeśli go nie ma, dom się zapada samoistnie.

Każda bowiem, najmniejsza ingerencja w czas do którego nie należymy może prowadzić do strasznych konsekwencji, bowiem nie wiemy czy akurat istota, lub nawet przedmiot, w który ingerowaliśmy nie miałby kluczowego znaczenia dla tego świata.

Jesteśmy zatem…”


Pukanie do drzwi. Andormu podniósł lekko głowę. Chciał pierw skończyć pisać w swoim dzienniku, kolejnym po tak wielu już zapisanych notatkami i przeżyciami.

Jego gabinet był w miarę zwyczajny, jak na istotę którą był. A wręcz skromny – fioletowe ściany oświetlane przez złoty żyrandol dawały mu uczucie komfortu i lekkiej ekstrawagancji. Jednocześnie reszta wyposażenia w pokoju, czyli szkarłatny dywan, oraz proste i niezbędne meble – regał z książkami i biurko na którym aktualnie siedział, nadawały jego gabinetowi odpowiedniej atmosfery pozwalającej pracować w wygodnych warunkach.

„… Strażnikami Czasu, istotami w gruncie rzeczy doskonałymi, bowiem tylko my rozumiemy potrzebę spójności linii czasoprzestrzennej.

Każdy inny, który próbował podjąć się tego zadania, prędzej czy później poddawał się korupcji, ulegał ułudzie władzy jaką dawała możliwość ingerencji w czas i przestrzeń.

Jednak my jesteśmy inni. Musimy być inni, bowiem jeśli czas nie będzie miał swoich obrońców, to się zwyczajnie rozpadnie. Niezliczone uniwersa przestaną istnieć, lub zaczną byt chaotyczny w najgorszym tego słowa znaczeniu.

Musimy…”


Znów pukanie. Któż to mógł być? Kto mógł mieć aż tak pilną sprawę? Zwykle pukano do niego raz i zostawiano przed drzwiami wiadomość. Jednak Andormu był zdeterminowany skończyć pisanie.

„… wytrwać, dla dobra wszystkich, w tym naszego własnego. Strażnicy nie mogą zawieść całego świata, jakkolwiek patetycznie to brzmi, bo jest prawdziwe. Jesteśmy odpowiedzialny za wszystkich – każdą istotę bez wyjątku.

Teraz już kończę, bo od tego bycia poważnym, mimo iż tylko w piśmie, już mnie mdli.”


Zakończył usatysfakcjonowany i zawołał „wejść”. Drzwi się otworzyły i do gabinetu wszedł elf z wiadomością.
- Gdzie się pali, co znowu wymaga naszej bezzwłocznej uwagi? – zapytał bezceremonialnie Andormu wstając.
- Wasza wysokość… - wybąkał posłaniec.
- … jest zniecierpliwiony i natychmiast przekażę mu wiadomość. To chciałeś powiedzieć, prawda?
- Tak… tak panie! – powiedział nieco pewniej elf. – Proszę o wybaczenie najścia, jednak dostałem wyraźne polecenie dostarczyć Waszej wysokości to osobiście.

Andormu wyrwał list z rąk posłańca i zaczął go czytać. Mina z początku obojętna zaczęła wyrażać niesmak i wyraźne niezadowolenie.
- Ponad dwie setki… - usłyszał nagle.
- Hę? – zapytał Andormu przerwawszy czytanie. – Co tam gadasz?
- Wasza wysokość ominął w dzienniku ponad dwie setki dni…
- Że… ŻE CO?! BĘDZIESZ MNIE TU JESZCZE POUCZAŁ PALANCIE?!
- Ja nie… błagam o wybaczenie…

Westchnął i otarł czoło dłonią.
- To się zobaczy, nie mam teraz nastroju na wybaczanie. – powiedział krótko i skończył czytanie wiadomości.
Kiedy ją z powrotem zwinął, jego humor był w kiepskim stanie.

Właściwie, gdyby jego obecny nastrój obrazował stan zdrowia jakiegoś człowieka, to ten człowiek wymagałby natychmiastowej pomocy lekarskiej. Albo umarły na miejscu.

Andormu spojrzał na elfa, jednak ten stał na baczność nie dając przełożonemu żadnego pretekstu do nagany.
- Azeroth? – zapytał krótko. – Jesteś pewien?
- Tak panie.
- Bardzo źle. Wynoś się stąd.

Posłaniec zasalutował i wyszedł z gabinetu zamykając za sobą drzwi.
- Azeroth… - powiedział znów Andormu, tym razem do siebie. – Kurwa, jak ja nienawidzę tego miejsca.



Witam wszystkich na mojej sesji!

OK. Widzę, że to Warcraft… muszę znać ten świat?

Nie, nie musisz, drogi graczu - jednak znajomość go ułatwi... praktycznie wszystko - rozgrywkę, tworzenie KP i odgrywanie postaci.

Czyli nie musisz znać świata Azeroth, lecz jest to wielce rekomendowane.

Gdybym przez przypadek go nie znał a chciał poznać... gdzie się udać?

Wpisz Warcraft w google...

Wychodzi na to, że Azeroth jest całkiem nieźle opisany na Wikipedii:
- Azeroth - świat
- Historia świata

Jednakże gdyby to nie zaspokajało Twojej ciekawości, drogi graczu, zawsze możesz się mnie zapytać!

Ok, świat już mam... to w jakich czasach gramy?

Czas rozgrywki należy traktować jako... bliżej nieokreślony
Jednak KP należy zrobić zgodnie z rokiem 26 nowej ery, czyli zaraz po wydarzeniach opisanych w World of Warcraft: The Burning Crusade.

Świat jest... czasy są... a kim gramy?

Macie absolutną dowolność w doborze rasy, oraz jej klasy, byleby w granicach rozsądku. Nie robić mi proszę taurenów łotrzyków, ani gnomich szamanów - bo to zwyczajnie głupie... mam nadzieję że rozumiesz

Więc żeby było wszystko jasne, możecie grać dowolną humanoidalną rasą, która w WoW:BC występuje - nie tylko tymi dostępnymi dla graczy. Mówię tu o takich rasach jak centaury, furbolgi, czy gobliny.

To może teraz... częstotliwość odpisywania?

Raz na tydzień. Termin będzie zawsze stały i ustalony na piątkową godzinę 20.00... to znaczy za wyjątkiem wyjątków, czyli dni w które mnie nie będzie na forum

A jak ma wyglądać KP?

Ooo, dobre pytanie! Oto schemat:

Cytat:
1. Imię postaci
2. Wiek postaci
3. Wygląd z obrazkiem - oba wymagane
4. Rasa postaci
5. Klasa postaci
6. Charakter postaci
7. Historia postaci
8. Ekwipunek - mimo iż to jest sesja Warcrafta, to nie szukamy po wowheadach, ani thottbotach nazw fajowskich itemów, bo to RPG jest, a nie MMO. Zanotować i zapamiętać
A wysłać... to... na...?

Email - twojmg@gmail.com

W tytule należy napisać "Nick z LI - Nazwa Sesji", czyli np. "Gettor - Gniew Przeszłości". Nie mam ochoty zgadywać kto to mnie pisze.

To po pierwsze - po drugie proszę o KP w formie .doc

Ale wymogi... jaa... Naprawdę muszę tak pisać?

Tak.

No a mechanika? Jakaś jest?

Tss... miałeś pierw spytać o co innego...

Co? Aaa widzę... Jak na sesji wygląda system rozwoju postaci?

Już lepiej... Znaczy...

Niezbyt skomplikowany, jak myślę...

Zaczynacie w mojej skali z pierwszym poziomem i macie do wyboru:

1. Pięć umiejętności z listy... znaczy spoza listy... eee... No chodzi o to, że macie zupełną dowolność w wybraniu umiejętności dopóty, dopóki nie zaczniecie wymyślać "Supermen-like" umiejętności, na przykład laserowy wzrok. Mam nadzieję że w tej kwestii się rozumiemy

2. Każda z wybranych umiejętności ma rangę 1 w skali 1 do 10. Macie teraz 10 punktów do wybrania w dowolny sposób między te umiejętności

3. Za każdym razem jak dostaniecie nowy poziom doświadczenia, dostajecie też 1 dodatkowy punkt umiejętności do rozdania.

4. Punty te można chomikować, nie ma musu wybierania ich od razu, bo np. ktoś chce nową, szóstą umiejętność o randze 1 - taki "zakup" kosztuje 3 punkty.

5. Pamiętajcie jednak, że umiejętności mają dość istotny wpływ na mechanikę... (tss, teraz!)

Co? Aha... To jak z tą mechaniką?

Też prosta

Przy każdym teście, gdzie MG Wam powie "tutaj musisz wykonać test", dodajecie do postu kostkę k100... i na tym się kończy wasz obowiązek mechaniki. Proste, prawda?

No... nie do końca.
Bazowe powodzenie akcji na tej k100 zaczyna się od wyniku 51 i w górę - czyli macie dokładnie 50%.
Jednak tutaj wkraczam ja i okiem sceptyka sprawdzam wszystko czego mógłbym się czepić przy teście. Do najważniejszych rzeczy należą - umiejętności, opis akcji, spryte rozwiązanie akcji.

Proszę tylko pamiętać, że przez opis akcji nie rozumiem że jak zobaczę 2 strony wywodu na temat pojedyńczego machnięcia mieczem to dam max. Przeciwnie.
Opisy dzielą się na trzy kategorie:
Niewystarczające - Idealne - Przegięte
Waszym celem jest trafić w to drugie

Wiesz co... fajnie to wygląda. Chyba się zapiszę!

Naprawdę? Wiedziałem że Ci się spodoba!

No tak w sumie to mi za to zapłaciłeś, to co mam powiedzieć?

... WON! SAM SOBIE PORADZĘ!

No to na czym ja skończyłem... no właśnie chyba skończyłem

A nie, przepraszam! Jeszcze termin... mogłem go trochę później zwolnić...

Tak więc termin na nadesłanie KP macie do 14 maja, godziny 23.59. 15 maja ogłoszę wyniki i postaram się ruszyć sesję

Wszelkie niejasności, czy też kwestie o których zapomniałem proszę pisać tutaj, to je rozjaśnię

Pozdrawiam
Gettor
 

Ostatnio edytowane przez Gettor : 05-05-2009 o 17:24.
Gettor jest offline