Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-04-2009, 22:09   #9
darlar
Banned
 
Reputacja: 1 darlar nie jest za bardzo znany
Cytat:
Cmentarzysko bohaterów - czyli różni npc/bg których ktoś kiedyś stworzył, pograł nim albo i nie, a teraz może upublicznić by inni zobaczyli jaki jest fajny (bohater, a nie gracz. Chociaż...)
Behe założyłeś coś takiego na strefie forumowych rpg, było tam 5 postów, a potem przez dwa lata nikt tam nie pisał. Nie wiem czy opłaca się zakładać taki temat. :]


Cytat:
Jeszcze z pomysłów o charakterze encyklopedycznym, to można podążyć tropem wytyczonym przez Tadeusa z GSami, i rozwinąć tematy promocyjne opisujące dany setting, można powiedzieć że chodzi o taki quickstart tylko że pod ręką i po polsku. (Tak, to jest od groma pisania) Jeszcze lepiej gdyby takie wiadomości przekraczały to co w wikipedi czy innym ogólnodostępnym serwisie (kurcze teraz boje się każdego linka, ale chodzi o wampira), lub też dotyczyły niekoniecznie popularnego settingu: np Rodzina Wschodu, Odmieniec, Upiór, Sorcerer, Sorcerers Crusade... czyli ciekawych i mogących zainteresować tych których odrzuca np wampierz czy łąk. Ewentualnie można by to stworzyć na bazie esencji z warsztatów, w czasie których prezentuje się podstawowe założenia systemu, więc co więcej wyjaśniające fragmenty można przekleić na to forum, a nie muszą gnić w archiwum sesji.
Najlepiej byłoby podawać fakty i unikać własnych przemyśleń, które często odbiegają od rzeczywistości. Połączyć objaśnienia mechaniczne z opisami rozmaitych rzeczy i w każdym poście skupiać się na jednej rzeczy. Tak by wszystko było przejrzyste. Przykładowo mamy nagłówek "Bliska Umbra" i pod spodek ktoś się rozwodzi na ileśtam zdań w oparciu o podręcznikowe fakty może to być streszczenie, przetłumaczenie czegoś na polski, mniejsza o to. W następnym poście ktoś wrzuca historie jakiegoś klanu wampirów itd. Ja bym to tak widział. Zero spamu i komentarzy, możnaby założyć drugi temat gdzie ludzie prosiliby o opisy jakiś rzeczy.
Jak w jednym temacie ludzie będą pytać i odpowiadać to zrobi się nieczytelny bajzel, i nie unikniemy polemiki o której mówiłeś. Bo ktoś odpowie na pytanie, a ktoś inny odpowie "Źle odpowiedziałeś, ja wiem lepiej".

A jeśli chodzi o streszczenia z sesji to powinien to robić MG. Na strefie robili to gracze i nie były to streszczenia obiektywne, głównie pisali jakie to ich postacie były fajne itd. Poza tym nie znają oni wielu spoilerów, czasami mg wysyła coś ważnego graczowi na pw, by nie zdradzać innym graczom jakiejś ważnej dla fabuły informacji, gracze nie mają wglądu w karty postaci i nie wiedzą do końca jakie pobudki kierują postaciami innych graczy itp. Tym bardziej nie wie tego osoba, która w sesji nie gra a tylko ją czyta. Wiele istotnych spraw jest pomijanych. W takiej formie jest to niegodne uwagi, przynajmniej mojej o.O Mg ma najlepszy pogląd na całość akcji.
 

Ostatnio edytowane przez darlar : 29-04-2009 o 22:21.
darlar jest offline