Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-05-2009, 11:12   #8
Aelin
 
Aelin's Avatar
 
Reputacja: 1 Aelin nie jest za bardzo znany
,,Biegnij... biegnij... szybciej!"
Etan biegł ile sił w nogach. Gnał go wielki strach, oczyma wyobraźni widział co go czeka gdy zostanie pojmany. Wypadł na ulicę, szybko się rozejrzał i pobiegł w stronę wąskiej uliczki. Nie zatrzymując się nawet na chwilę kluczył wśród zaułków, a za nim niczym psy gończe, gnali napastnicy.

W pewnej chwili wpadł na niziołka wychodzące zza rogu i wywalił się na brukowanej drodze. Szybko wstał, lecz trwało to na tyle długo, że zdążył podbiec do niego jeden z oprychów i złapać za rękę. Złodziej jednak zdzielił go szybko wolną ręką i ruszył dalej.

,,Co mnie podkusiło żeby tu wracać. Mogłem udać się do Marienburga, może tam miał bym trochę spokoju. Psia krew! Co mnie podkusiło aby tak zarabiać na życie, trza było zostać cyrulikiem..."

Kiedy bandyci na chwilę stracili Etana z oczu, ten wślizgnął się przez jakieś wąskie okienko do czegoś co wyglądało jak piwnica. Śmierdziało tu strasznie, wokoło piszczały szczury, ale napastnicy ominęli go.

Po odczekaniu chwili złodziej wyszedł i ruszył przed siebie rozglądając się czujnie.
,,Chyba ich zgubiłem. A teraz przeidę się do jakieś karczmy, jak zamierzałem na początku. Muszę tylko uważać żeby znowu się na nich nie natknąć..."
 
Aelin jest offline