Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-05-2009, 21:37   #1
Korbas
 
Korbas's Avatar
 
Reputacja: 1 Korbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłość
[storytelling] Uczniowska Codzienność

Lubisz codzienność?
Lubisz szkołę?
Lubisz sprawdziany?
A może nie lubisz niczego z tych rzeczy, a uwielbiasz magię i dobrą zabawę?
To z pewnością sesja dla Ciebie! ;]



Wielka sala jak zwykle na ten pierwszy dzień szkoły została pięknie ozdobiona. Cztery długie stoły domów i stół nauczycielski były już nakryte, a na ścianach powieszone były wielkie sztandary każdego z domu. Nad głowami nauczycieli powiewał jeszcze jedna flaga – flaga szkoły, lew, wąż, borsuk i orzeł wokół dużej litery H. Przy stole nauczycielski brakowało jedynie Hagrida i Prof. Minerwy McGonagall.
W Sali panował gwar, uczniowie śmiali się, opowiadali sobie o swoich wakacjach, również w gronie nauczycieli panowało ożywienie. Dumbledore rozmawiał z Flitwickiem , Prof. Sprout opowiadała coś Pani Hooch, energicznie gestykulując.
Nagle drzwi Wielkiej Sali otworzyły się na oścież i do środka, między stołami Hufflepuffu i Ravenclawu ku stołowali nauczycielskiemu ruszyła cała grupa pierwszoroczniaków, na której czele szła Prof. McGonagall. Każdy rozglądał się na boki podekscytowany, ale i przestraszony. Jedna dziewczyna z burzą brązowych długich włosów wskazała na sufit Sali, gdzie oczywiście widniało niebo, jak gdyby Wielka Sala nie posiadała sufitu, i rzekła:
- Jest zaczarowane, żeby wyglądało jak prawdziwe. Czytałam o tym w Historii Hogwartu.
Pierwszoroczniacy przeszli przez salę i stanęli w grupce przed drewnianym stołkiem o czterech nogach, na której leżała stara, postrzępiona Tiara – Tiara Przydziału. Zaległa cisza, a potem Tiara przydziału przemówiła do wszystkich:
Może i jestem brzydka,
Może łach ze mnie stary,
Lecz choćbyś świat przeszukał,
Tak mądrej nie znajdziesz Tiary. […]
Śmiało dzielna młodzieży,
Na głowy mnie wkładajcie,
A ja wam zaraz powiem,
Gdzie odtąd zamieszkacie.[…]
Tiara zakończyła swoją piosenkę i została ona nagrodzona oklaskami przez uczniów i nauczycieli. Potem zaległa chwilowa cisza, a dalej prof. McGonagall wyprostowała długą listę z nazwiskami i rzekła:
-Ten, kogo wyczytam usiądzie na krześle i włoży na głowę Tiarę Przydziału, która powie mu do jakiego domu trafił.
Potem zaczęła wyczytywać nazwiska pierwszorocznych…



Uczniowska Codzienność


Witam. Tekst motywacyjny (wstęp) ukaże się w najbliższym czasie, nie martw się. No dobra, Ty chcesz dowiedzieć się co oznacza ten tytuł i coś o sesji, a ja tu o głupotach...
Proponuję Wam sesję, w której każdy z was wcieli się w ucznia pierwszej klasy... Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie! Zdziwieni? Ja też zastanawiam się jak na to wpadłem. No ale cóż, trochę konkretów:
Akcja będzie rozgrywać się w Hogwarcie i okolicach i rozpoczynać się będzie w czasie I tomu HP. Możecie być pewni że będzie wszystko to czego oczekujecie od tej sesji, przeczytawszy książki, czy oglądając filmy: Quidditch, zwiedzanie zamku, klub pojedynków, Turniej Trójmagiczny, SUMy, kucie formułek zaklęć w pokoju wspólnym, pojedynki na korytarzach itp.
Ciało pedagogiczne pozostaje bez zmian, występować będą również postacie znane z grubych tomów HP.
Zaprzyjaźnisz się z Harrym, czy może przyłączysz się do bandy Malfoya?

Suchy tekst, czyli wymagania i informacje:
1. Info:
- Sesja prowadzona przez fanatycznego wielbiciela Harry'ego Pottera.
- Karty Postaci słać albo na PW, albo na email: krelus01@gmail.com
- Rekrutacje przewiduję do uzbierania odpowiedniej ilości kandydatów
- Nie WSZYSTKO będzie ślepo zgodne z książkami
- A właśnie, źródłem są głównie książki
- Nie przyjmuję nowych nowicjuszy do sesji
- Do sesji przyjmuję według jakości KP
- Potrzebuję 5-6 graczy (może więcej)
- W razie mojej sklerozy pytania śmiało kierować w temacie.

2. Wymagania, czyli Karta Postaci.
Byleby była ładna i ciekawa, nie musi być bardzo obszerna, ale musi się znaleźć:
1. Imię:
Wiadomo ;]
2. Nazwisko:
Także wiadomo...
3. Status Krwi:
Status krwi symbolizuje czy wychowują Cię czarodzieje czy też nie. Możesz być mugolakiem, pół krwi albo czystej krwi.
4. Rodzice:
Opis rodziców, imiona, zajęcie, jakiej oni są Krwi i co tam jeszcze Wam do głowy wpadnie.
5. Zainteresowania:
Zainteresowania postaci, to w czym czuje się najlepiej, jej ulubione zajęcia.
6. Charakter:
Wiadomo, charakter będzie głównym kryterium przy przydzielaniu do odpowiednich domów.
7. Wygląd:
Szczegóły wyglądu, skupcie się bardziej na urodzie i sylwetce niż nad ubiorem (W szkole większość czasu spędza się w szkolnej szacie, więc ubiór ma bardzo małe znaczenie).
8. Zwierzątko:
Do wyboru jedno z trzech: Ropucha, sowa lub szczur (takie można posiadać w Zamku). Opisać wygląd itp.

Warunkiem jest to że każda postać musi pochodzić z Wielkiej Brytanii, i musi mieć 11 lat. Na podstawie Karty Postaci wyznaczę kto do jakiego domu zostanie przydzielony.
 
__________________
Wyłącz się!
Ctrl+W

Ostatnio edytowane przez Korbas : 25-05-2009 o 18:09.
Korbas jest offline