Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-05-2009, 12:30   #3
kaellion

kaellion's Avatar

Reputacja: 0 kaellion nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Drusilla Morwinyon Zobacz post
Cóż, ja wtrącę swoje trzy grosze...
...
To najgorsza mechanika jaką w życiu widziałam, po pięciominutowej lekturze zaczęła mnie boleć głowa i miałam ochotę wziąć coś ciężkiego i mówiąc łagodnie walnąć tym kogoś, kto by podszedł.
...
Chociaż mogą być to oczywiście tylko i wyłącznie moje odczucia, to jednak z całego serca odradzam używania tego czegoś, co teoretycznie ma być "mechaniką".
A jakaś konstruktywna krytyka? Bo z wypowiedzi dowiedziałem się jedynie że:
nie podoba Ci się
i ani słowa dlaczego.

A poniżej moja również bardzo subiektywna opinia na temat tego systemu (a właściwie jego nowszej edycji: Savage Worlds Explorers Edition. Ale różnice są niewielkie)

Ta gra jest Szybka, Wściekła i Zabawna. Dzięki prostocie mechaniki możemy zająć się fabułą podczas sesji. Walki są szybkie i nie ma sytuacji gdy gracze po walce zapominają co chcieli robić, jednocześnie pozwalają na taktykę i stosowanie różnych sztuczek czy manewrów.
A tworzenie postaci zajęło mi pierwszego razu pół godziny. Pół godziny w ciągu której stworzyłem czterem graczom postacie i nie musiałem wychodzić do drugiego pokoju by mieć ciszę i spokój.

Dla mnie to teraz jedyna przyjazna mechanika na rynku pozwalająca niemal grać z marszu. I rzeczywiście jest uniwersalna, graliśmy już w typowe fantasy, pirackie opowieści, oraz opowieść o współczesnych najemnikach. Wszędzie się sprawdzała.

kaellion jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem