Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-06-2009, 13:53   #10
Mal
 
Mal's Avatar
 
Reputacja: 1 Mal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodzeMal jest na bardzo dobrej drodze
Wracając do kwestii rodzimego świata glutów... zwróciłem już w moim pierwszym poście uwagę na to, że na ziemi jest większe przyciąganie niż na ich planecie. Specjalnie na życzenie coniektórych, do opisu ich planety dodaję, że prawie w całości pokryta jest wodnym roztworem siarki o małej gęstości. W tym roztworze jakimś cudem rozwinęły się różne istoty organiczne (w tym również gluty). Spośród wielu planet na liście do zbadania gluty wybrały ziemię właśnie dlatego, że życie na ziemi też jest organiczne. Wypiętrzone ponad poziom cieczy nieliczne miejsca na ich planecie są bogatymi złożami stopów pierwiastków ciężkich, metali oraz organicznych i nieorganicznych kryształów. Planeta glutów nie krąży dookoła gwiazdy tak, jak ziemia krąży dookoła słońca, ale w specyficzny dla niej jedynej sposób zatrzymała się dokładnie w centrum odziaływania grawitacji czterech gwiazd. "Akwarium", bo tak brzmiałaby nazwa planety glutów, gdyby ją przetłumaczyć z ich rodzimego języka na język polski, wiruje wokół własnej osi mniej więcej dwukrotnie szybciej niż ziemia wiruje wokół swojej. Wszystko to sprawia, że temperatura nie zmienia się tam prawie wcale. Wodny roztwór siarki jest niemalże zastygły i ma temperaturę zbliżoną do zera. Gluty są jedynym gatunkiem na swojej planecie inteligentnym na tyle, żeby korzystać ze złóż metali i kryształów wydobywanych na lądzie i produkować z nich przedmioty codziennego użytku, albo pojazdy kosmiczne dalekiego zasięgu.

Po swojej planecie gluty poruszają się zwinnie pływając w cieczy, albo skacząc po lądzie. Po naszej planecie gluty potrafią jedynie pełzać, a jest to za sprawą grawitacji. Myślę, że taki opis jest nawet więcej niż wystarczający jak na sam początek. Jestem przekonany, że sami jesteście w stanie dopisać resztę.

Oczekuję, że wasze posty nie będą krótsze niż ten tutaj. Ważne jest też, żeby zawierały treść, a nie tylko słowa.

Lilith: O częstotliwości pisania postów już napisałem powyżej. Zaproponowałem raz w tygodniu i zapytałem, czy wam to odpowiada. Oczywiście jeśli ktoś zechce pisać częściej, to nie jest to zabronione, ale nie wolno dublować postów.

Altair: Co będzie domeną tych stworków, a co nie, nadal zależy od tych kart postaci i opisów świata, które od was dostanę.

Medivh: Co mają ze sobą wspólnego mentalność niektórych ludzi z wytworami ich wyobraźni? Z treści postów, owszem, prawdopodobnie nieraz będziemy mieli okazję się wyśmiewać w komentarzach do sesji.

Cierpliwie czekam na wasze karty postaci. Jak na razie nie otrzymałem jeszcze żadnej.
 

Ostatnio edytowane przez Mal : 15-06-2009 o 23:50.
Mal jest offline