Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-06-2009, 13:21   #6
behemot
 
behemot's Avatar
 
Reputacja: 1 behemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwu
W tym poście będę umieszczał odpowiedzi na często pojawiające się pytania, które dostałem na GG/PW. Albo takie, których jeszcze nie dostałem, ale pewnie niedługo dostanę. Post będzie edytowany.


Często Zadawane Pytania

P1: Czy można zacząć grę śpiącym (zwykłym człowiekiem)?
O1: Tak. Jest to dobre rozwiązanie (choć niekonieczne) dla graczy zaczynających z Magiem, a i sterani życiem gracze mogą zacząć w ten sposób. Po kilku pierwszych postach nastąpi Przebudzenie i początek kariery Maga. Jeśli szybko się uwiną z kartą (przed kompletem), to mogę nawet zrobić Prolog przed sesją właściwą, gdzie odbędą się Przebudzenia i inne przyjemności.

P2: Nie znam Maga, ale grałem w Wampira, mogę pisać kartę?
O2: Tak. Wszyscy wielcy kiedyś zaczynali. Z początkującymi jakoś sobie poradzę, może właśnie w formie wprowadzenia przed/równolegle do sesji, albo w inny sposób.

P3: Czy mogę wziąć coś dziwnego?
O3: Spróbować można. Nie reaguje alergicznie na rzeczy "dziwne", ale też są limity. Jeden limit to jak bardzo "dziwność" wywraca wszystko do góry nogami. Drugi ile tych dziwnych rzeczy jest skumulowanych w postaci. Np. Postać Maga-Ghula niezbyt mi pasuje, bo zmienia mi klimat sesji, wymaga większego crossoverstwa i wymusza polowanie na krew - i to by nie przeszło. Ale już Mag, który przeżył niedawny ghulowy detoks... to już całkiem zacny motyw.
Natężenie: Jak ktoś chce mieć tatusia Poocka to ok, ale kinfolk syn Nightshade z nephandycznym awatarem, obłożony klątwą i z ekspansywnym rezonansem... to już za wiele dobra.
Inna sprawa, że mam przekonanie, iż najciekawsi Magowie, to ci którzy mają interesującą warstwę ludzką, a nie przegląd atutów z podręcznika gracza.


P4: Czy mogę nadużyć możliwości przekraczania limitu?
O4: Lol, spróbować można, aczkolwiek do czasu przesłania epickiej, zachwycającej i powalającej karty lepiej o to nie pytać.

P5: Nie wydałem wszystkich punktów...?
O5: ... i sobie gdzieś tam będą, znaczy jak trochę pogramy to będzie można je dodać później. (najlepiej nadając temu odpowiednią fabularną formę). W sesji znajdzie się miejsce i czas na Poszukiwania czy Epifanie, wiec zapas PW może się przydać.

P6: Chciałbym się zgadać z innym graczem i zrobić duet (tercet)?
o6: A skąd pewność, że wszyscy wejdą? No i to jest problem. W przypadku graczy co nie napisali jeszcze karty, to chyba lepiej najpierw napisać osobne karty zostawiając miejsce na pojawienie się drugiej osoby, zaznaczając że docelowo byłby to duet. Jak obie karty przejdą to zacznie się sklejanie i ponowna ocena już połączonego projektu. Dużo więcej roboty, bywa.
W przypadku osób, które już wiedzą że grają sprawa jest prostsza. W oczekiwaniu na komplet mogą uzgodnić na PW/GG czy ich postacie się znają i w jaki sposób (niekoniecznie muszą w pozytywny, ale bez szaleństw z nożami ).


P7: Czy MG ma preferencje co do frakcji?
O7: Oczywiście mam idzie to tak: Domy Hermesa -> 6 Tradycji + Taftani -> Judasze -> reszta wymienionych/autorki -> nie europejskie ścieżki. Choć jak dostanę same dobre karty porządku z autorkami i Lwami Syjonu to jakoś to zniosę. Powtarzanie się ścieżki nie jest problemem. (każdy Hermetyk może być inny itd.)
 
__________________
Efekt masy sam się nie zrobi, per aspera ad astra
behemot jest offline