Wątek: Opisy walki
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-06-2009, 14:22   #1
Qumi
 
Qumi's Avatar
 
Reputacja: 1 Qumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetny
Opisy walki

Ostatnio się nad tym zastanawiałem i prawdę mówiąc to co czasem zauważam jeszcze bardziej mnie skłania do namysłu. Walka powinna opisywać walkę - można nawet robić szczegółowe opisy uderzeń i cięć czy taktycznych przemyśleń, ale co niektórzy traktują walkę na równi z innymi wydarzeniami, wypisują tam długie na A4 retrospekcje, wspomnienia i przemyślenia egzystencjalne... jaki wojownik ma na to czas, gdy jeśli nie będzie skupiony oberwie mieczem w żebro? Nawet jeśli posty walki nie powinny być krótkie, co by zwiększyło dynamizm odpowiedzi zapewne, to nie powinny być tak mocno filozoficzne - po walce na to jest czas, na przemyślenia. Dużo bardziej ciekawie prezentuje się dla mnie wojownik, który nad trupem czyimś rozmyśla nad problemami egzystencjalnymi, zamiast przy każdy ataku rozczula się nad swoją przeszłością i napada go fala wspomnień z dzieciństwa - sprawia to, że te informacje stają się mało wartościowe, bo pospolite, a z czasem zaczyna się je ignorować. Do tego wprowadzają zamęt w poście, bo czasem ciężko odnaleźć pod tymi opisami informacje co się tak w ogóle dzieje.
 
Qumi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem