Wątek: Tabula Rasa
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-06-2009, 18:55   #5
Seorse
 
Seorse's Avatar
 
Reputacja: 1 Seorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetny
Inkwizycja... Wygłodniałe psy ogarnięte rządzą mordu, zabijają każdego, kogo mogą, a zabić mogą każdego. Że niby w imię Boga. Psychopaci.
Co teraz? Znowu będziemy uciekać. A może by się postawić... Albo zaatakować te pomioty diabła. Przecież wiesz, że możemy zebrać wielu ludzi... George nie możemy ciągle się chować... Pomyśl. Wygramy i uwolnimy świat od tej choroby powoli niszczącej naszą rzeczywistość w imię większego "dobra".
Może masz rację Tuk, ale gdzie zacząć. Tutaj? Co możemy zrobić? Obchody tego święta kończą się za dwa tygodnie, a chyba nie będziemy spiskować pod samym nosem zakonu. To głupie... Kto tutaj mógłby nam pomóc? Nikt się nie odważy powstać przeciw inkwizycji.
Hmm... A gdyby spróbować w tym pubie. Tam inkwizycja ma zakaz wstępu, od kiedy połamali jakiegoś pijaczka proszącego o jałmużnę i parę osób, które potem chciały mu pomóc. Z pewnością wielu ludzi będzie się chciało odegrać po tym, co im zrobili. Mam nawet pomysł jak to zrobić. Na wargach ciała Tuk’a i George’a zatańczył uśmiech, który przyprawiłby o dreszcze każdego, kto by na nich teraz spojrzał.
Wiem, o czym myślisz… To może się udać. Mam nadzieję, że to przemyślałeś, bo możemy z tego nie wyjść cali.

George’a zaskoczyła łatwość, z jaką przyszło mu podjęcie tej decyzji. Decyzji, która miała zmienić całe jego życie.
Już teraz…
I pobiegli do domu Othela.
O północy drzwi jednego z mieszkań w dzielnicy portowej zaskrzypiały. Potem szczęknął zamek. George Othel powoli szedł w stronę jednego z pubów.
 
__________________
Skoro jest dobrze, to później musi być źle. A jak jest wspaniale, to będą wieszać.
(Z dzieła Sarturusa z Szopinberga „O rozkoszy bycia obywatelem Imperium”)

Ostatnio edytowane przez Seorse : 21-06-2009 o 15:59.
Seorse jest offline