WÄ…tek: Planescape: Torment
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-06-2009, 10:43   #1
Zu
 
Reputacja: 1 Zu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłośćZu ma wspaniałą przyszłość
Planescape: Torment

Zapewne każdy z nas już zauważył, że mentalność ludzi w stosunku do gier nieco się zmieniła przez te ostatnie 10 lat. cRPG nie są już tworzone dla wąskiego grona odbiorców, frajdy wynikającej z ich tworzenia i samego faktu, że powstaje właśnie PORZĄDNA gra, która zapewnia mnóstwo godzin emocjonującej rozrywki i w pełni zasługuje na miano rzeczonego cRPG. Teraz liczy się głównie kasa, grafika i trafienie w gusta jak najliczniejszego grona odbiorców. Z nielicznymi, chlubnymi wyjątkami, jak Wiedźminem czy Maską Zdrajcy.

A w tym pędzie do tworzenia gier na kasę, nowe pokolenie zapomina już o klasykach, od których współczesne gry cRPG powinny się uczyć. W tym właśnie temacie jest miejsce do porozmawiania na temat prawdopodobnie najbardziej legendarnej z nich - Planescape: Torment. Filozoficznej, mrocznej, interaktywnej książki, opowiadającej o dziejach nieśmiertelnego, który chce zniszczyć swą klątwę i utracić nieśmiertelność. Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest ta gra, odsyłam do recenzji na oficjalnej polskiej stronie o tej grze. Ja dodam od siebie tylko jedno. Tej gry nie da się opisać - tę grę trzeba poczuć.

Zaś dla spóźnialskich, którzy nadal gry nie mają, dobra nowina: ostatnio została wznowiona jej sprzedaż w Złotej Extra Klasyce, o czym możecie się dowiedzieć ze strony na gram.pl. Jest też doskonała pozycja dla tych, którzy i Baldur's Gate jeszcze nie poznali - łączne wydanie sławnych cRPG (choć tego Lionhearta trochę na odpał tam wsadzili [ja go nie znam], zaś IWD to h'n's...). Prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą czegoś ambitniejszego od współczesnych cRPG robionych na kasę. I nie będą kręcić nosem tylko dlatego, że nie ma tam grafiki jak w Crysisie...
 

Ostatnio edytowane przez Zu : 21-06-2009 o 11:22.
Zu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem