Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-06-2009, 19:40   #1
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
[SF]Armada - Badanie rynku.


Ostatnio wpadłem na dość oryginalny pomysł. Stwierdziłem, że się nim podzielę i przy okazji wybadam trochę rynek potencjalnych graczy.

O co chodzi?

Kampania bazować będzie na przygodach floty statków kosmicznych, eksplorujących (trochę niedobrowolnie) nowy, niezbadany sektor. Co jest w tym nowego? Każdy gracz zaprojektuje swój własny statek razem z całą załogą i nie będzie prowadził jednej postaci ale dowolną pasującą w danym momencie do akcji. Czy to będzie wizyta jego kapitana na statku flagowym, czy misja jego marines na planecie - będzie wcielał się we własnych NPCów aktualnie uczestniczących w głównych wydarzeniach.

Oczywiście załoga zależy w dużej mierze od charakteru statku. A ten może być wszystkim, od barki górniczej, która zajmować się będzie zdobywaniem potrzebnych flocie minerałów, po statek więzienny z setkami zaprawionych w boju kryminalistów, którzy na akcjach kontrolowani będą przez wybuchowe uprzęże Może być i latający burdel albo statek świątynny. Ostatecznie przydadzą się i jakieś oryginalne okręty wojskowe - ważne by nie było ich za dużo

Setting? Gracze wybierają. Gasnące Słońca, Babylon V, WH 40k. Tutaj nie ma wielkiej różnicy, bo akcja i tak rozgrywać się będzie poza znanym światem.

Oczywiście potrzebowałbym graczy-pasjonatów SF, którzy poradziliby sobie z samodzielnym projektowaniem sporej części świata. MG zarządzałby tylko statkiem flagowym i obiektami "spoza floty".

Ważna byłaby też współpraca między statkami. Czasem trzeba będzie do kogoś przesłać swoich mechaników, innym razem "pożyczyć" zapasy jedzenia. Handel i dyplomacja między graczami będą mile widziane. Fani Battlestar Galactica wiedzą o czym piszę

Nie chcę rozpoczynać jeszcze rekrutacji, bo zdaję sobie sprawę, że projekt jest raczej niszowy. Wpierw chciałbym usłyszeć, co sądzicie o takim pomyśle.

Zapraszam więc do komentowania.
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 23-06-2009 o 21:42.
Tadeus jest offline