Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-06-2009, 23:03   #2
QuartZ
 
QuartZ's Avatar
 
Reputacja: 1 QuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemu
Ja jestem jak najbardziej za
Pomysł mam, mam też kilka uwag:

Jakie są narzucane ograniczenia? Rozumiem, że statek flagowy będzie czymś w rodzaju "Pancernika" czy czegoś takiego, jednak czy gracze będą mieli możliwość tworzenia jednostek tylko mniejszych i słabszych od flagowego? Czy będzie jakieś ograniczenie? Mam na myśli zasadę typu:

1. Jeśli tworzy się kanonierkę ("gunship" ), która będzie miała największą siłę ognia z floty, to np. musi ona ustępować innymi parametrami okrętowi flagowemu.

2. Jeśli tworzy się jakiś na prawdę duży okręt (większy od flagowego jak np. lotniskowiec), to czy jest narzucone że dla odmiany poza chmarą myśliwców i korwet nie ma za dużej siły ognia.

I tak dalej, chociaż ja mam troszkę inny pomysł, to jednak prawdopodobnie wpisze się od idealnie w takie limity, bo z założenia będzie to kolos na glinianych nogach (przynajmniej bez wsparcia tak będzie).

Do tego kwestia tego, co dany typ okrętu może mieć na stanie (np. jakieś działa jonowe itd. tylko do okrętów bojowych, większe ładownie w okrętach górniczych i może naukowych na sprzęt), a na koniec jaka jest górna rozsądna granica liczebności załogi. Nie sądzę żeby mogła przekroczyć 300 może 500 osób dla największych jednostek (chyba, że koś wybierze sobie statek typu "desantowiec" itd.), więc przydałoby się z góry określić kilka takich warunków.
 
QuartZ jest offline