Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-02-2006, 15:12   #3
Munchhausen
 
Reputacja: 1 Munchhausen nie jest za bardzo znany
Niestety, szukałem czegoś na ten temat w internecie i, mimo przeczesania nawet angielskich stron, nie znalazłem niczego więcej o oznaczeniach (może w kolejnych odcinkach Deadwood coś się pojawi, wtedy na pewno napiszę). Dowiedziałem się jednak trzech ciekawych rzeczy:

1) Indianie przejeli konie od Hiszpanów, którzy prowadzili liczne misje w Nowym Meksyku (Indianie byli wtedy niewolnikami). Przed tym wydarzeniem, czerwonowskórzy posługiwali się psami (nie, nie dosiadali ich, służyły im tylko do przenoszenia ładunków o mniejszych ciężarach). Przy wykonywaniu kolejnych niewolniczych prac Indianie coraz lepiej opanowywali jazdę konną, stając się świetnymi jeźdźcami.
2) Ponoć to jeden z księży/misionarzy zaproponował, chciąc ulżyć Indianom w ich męczarniach, by zmienić Indian na Murzynów, którzy jego zdaniem byli bardziej wytrzymalii i o wiele lepiej pracowali w kopalniach.
3) Większość bohaterów Deadwood jest prawdziwa, co czyni ten serial jeszcze ciekawszym.

Ogólnie trafiłem na kilka ciekawych stron, adres których zamieszczam w "Ciekawe rzeczy w necie" (bo są i ciekawe, i w necie )

[ Dodano: 2006-02-23, 22:20 ]
Udało się wyszperać kolejne informacje o oznaczeniach koni (kolory zależały od plemienia):

- Okręgi wokół oczu konia - miały sprawić, by koń lepiej widział.
- Pręgi na nodze konia - koń miał się szybciej poruszać.
- Grot na każdym z kopyt konia - koń miał się stać szybszy i zwinniejszy.
- Linie w kształcie błyskawic na przednich nogach konia - na ubłaganie indiańskiego Boga Wojny.
- Kwadrat - przywódca wojenny (war party leader).
- Dwie skrzyżowane belki (tworzą X) - jeździec i jego koń umkneli z zasadzki.
- Odcisk kopyta - koń wroga zdobyty w walce (nie zabity!).

Pióra w zależności od pozycji wojownika:
- Pojedyńcze pionowe pióro - pierwszy wyczyn.
- Pióro z czerownym końcem- drugi wyczyn.
- Pióra w pozycji poziomej (tworzą takie V) - trzeci wyczyn.
- Pióro z czerwoną kropką - zabity wróg.
- Pióro z nacięciem - zdobył skalp.
- Złamane pióro - ranny wiele razy.
 
Munchhausen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem